Hrály jsme rychlý florbal, hodnotí Vrlíková

neděle 4.11.2018 | VG |

Blízko odehranému zápasu bez inkasované branky byly florbalistky FBC ČPP Bystroň Group Ostrava v 10. kole extraligy. Nakonec ale porazily v Praze domácí družstvo Panthers 12:1.

"Bylo poznat, že panterkám se moc nedaří," říká Markéta Vrlíková.
    Markéto, jak moc mrzí gól inkasovaný 65 vteřin před koncem. Odehrát zápas s nulou se nevidí tak často.
Takový jednoduchý gól, který padne kvůli krátkému výpadku koncentrace, zamrzí všechny, ale hlavně asi gólmanku, která měla na dosah vychytání prvního čistého konta v této sezoně.
    Překvapilo vás, jak snadno to proti panterkám šlo ?
Čekaly jsme trochu jinou herní kvalitu a tempo, bylo poznat, že panterkám se moc nedaří dostat do jejich běžné herní pohody.
     Hrálo roli třeba to, že jste na začátku druhé třetiny daly tři slepené branky, dostaly jste se do vedení 5:0 a v podstatě už nebylo o co hrát ?
Vstup do druhé třetiny se nám rozhodně povedl a dodal nám potřebný klid, abychom mohly zbytek zápasu kontrolovat, ale vždycky je o co hrát, takže bych rozhodně neřekla, že bylo po zápase.
    Ve třetí části byla zase čtyřminutovka, kdy jste skórovaly čtyřikrát. To domácí tak vypadly z konceptu, nebo vám vše vycházelo podle představ ?
Soupeřky hrály pořád stejně, to spíše my jsme byly hladové po gólech a začaly ostřelovat branku.
    S panterkami to bývaly vždy úporné bitvy. Jak si vysvětlujete, že to tentokrát bylo tak jednoznačné ?
Hrály jsme dobře, zvýšily jsme počet střel a hrály rychlý florbal, panterky nám svým nepovedeným dnem už jen usnadnily práci. Myslím si, že v odvetě nás čeká naprosto odlišný zápas.