Junioři FBC Ostrava

úterý 21.6.2016 | Řk/Svačinka |  

Jak to vidí trenér Svačinka.

Junioři FBC Ostrava

 
 
 

Přinášíme vám hodnocení sezóny a vize pro příští sezónu, tak jak to vidí trenér Svačinka.

1. Jak hodnotíte sezónu 2015/2016? 

Letošní sezona byla velmi náročná, hlavně z hlediska psychického, nebudeme si nic nalhávat, ale kvalita ročníků 97-98 nebyla na takové úrovní jako v předešlých letech, takže jsme museli doplnit tým o mladší kategorie r. 1999, ale i 2000. To se projevilo hlavně, jak už jsem řekl na psychice hráčů..., co mě mrzí na sezoně, je značná nevyrovnanost zápasů, dokázali jsme porazit mimo Vítkovic a Ústí všechny týmy, ale také prohrát s kvalitativně slabšími soupeři, jeden víkend jsme vyhráli a hned nato prohráli, nedokázali jsme udržet zápasy na vítězné vlně a to nás málem stálo postup do play-off. Málokdo si to uvědomuje, ale loňská sezona byla velmi vyrovnaná a každý zápas byl pro nás velice důležitý. Proto považuji sezonu za vcelku povedenou, i když tajně jsem doufal v první čtyřku. V play-off jsme ale narazili na silného soupeře - Chodov, kterému zachytal skvěle gólman, a ten nám vystavil stopku. Herní kvalita se projevila v pozdějším čase na dorosteneckém MČR, kde nabité zkušenosti z juniorky, kluci prodali na svém vrcholu sezony.

Před sezonou jsme si s kolegou Tomášem Vojtíškem stanovili nějaké cíle-herní, a ty se nám si myslím podařilo splnit, ale je to jenom jeden krok z mnoha, k florbalovému růstu těchto mladých hráčů.

Kádr zůstane s největší pravděpodobností stejný, máme vytipováno pár jmen a záleží pouze na těch klucích, jestli budou chtít přijít a zlepšovat se nebo ne..., doplníme také samozřejmě o mladší ročníky, kteří dostanou šanci se porvat o místo v sestavě.

2. Cíle pro příští sezónu?

Cíle pro příští sezonu se dávají těžko, nevíme, jak bude soutěž vypadat, jestli se bude padat nebo ne. Každopádně bychom chtěli hrát co nejvýše. Příprava na sezonu začala v půlce května a zatím je to o nabírání síly, s tím že se zaměřujeme hlavně na odrazovou sílu. Přípravu jsme si zpestřili 3 turnaji (v Ostravě a Brně), kde i na těchto je to o nabírání fyzické kondice, ale v herním prostředí. Ještě do začátku budeme mít několik turnajů, a to v Praze-PG 2016, CZO 2016 a hlavně přípravné turnaje před sezonou G2 cup v juniorské i dorostenecké kategorii, tam vykrystalizuje kádr do nové sezony. Doufám, že úspěšné, tak abychom našim sponzorům rodičům vrátili úsměv na rty :)


 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři