Junioři Žilinu podcenili, až pak se zvedli

neděle 24.8.2014 | VG |  

Juniorský výběr FBC ČPP Software Ostrava odehrál v neděli dva přípravné zápasy se slovenskou Žilinou. A podal v nich naprosto odlišné výkony.

Junioři Žilinu podcenili, až pak se zvedli

 
 
 

"Ten první zápas, to byla z naší strany tragédie. Zklamal mě přístup hráčů, asi si řekli, že hrají jen přátelák s nějakými "nazdárky". Podle toho to vypadalo a taky to tak dopadlo," zlobil se trenér Tomáš Svačinka po prohře 1:5. "A to kluky neomlouvá ani fakt, že jsme hráli bez sedmi, osmi hráčů základu. V sezoně se zřejmě budeme muset pravidelně obejít i bez čtyř hráčů, kteří budou s nastupovat muži," vysvětloval kouč juniorů. "Pokud si někteří představují takhle přístup k zápasu, tak budou mít problémy."
Svůj názor sdělili trenéři hráčům hned po zápase, mladíci si to vyříkali v kabině i sami mezi sebou.
"I proto už byl druhý zápas o něčem," hodnotil Svačinka výhru 7:4. "Přestože se ve hře objevily chyby, které se vlastně opakovaly z prvního utkání, kluci předvedli nasazení a bojovnost. Z toho pramenily góly, byla vidět snaha po vítězství. To je jedno z mála pozitiv toho dvojutkání."
Do začátku sezony ale ještě nějaký čas zbývá. "Pořád jsme ve fázi, kdy se sehráváme, snažíme se o to. Třeba oproti Czech Open byli v sestavě zase dva noví hráči," vysvětloval Svačinka. "Až na turnaji G2 Cup v Praze budeme asi s kádrem, se kterým budeme počítat pro ligu. I když tam budeme bez tří hráčů, kteří si budou plnit svoje reprezentační povinnosti. Ti ale asi budou v sezoně hrávat pravidelně s muži, takže s nimi nemůžeme příliš počítat," dodal trenér juniorského výběru.

 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři