Junioři jsou ve finále

sobota 16.8.2014 | VG |  

Junioři FBC ČPP Software Ostrava zatím kráčejí turnajem Czech Open vítězně. Po bezvadně zvládnuté základní skupině nezakolísali ani v sobotních zápasech play-off.

Junioři jsou ve finále

 
 
 

Nejprve porazili v osmifinále tým FB Hurrican Karlovy Vary 2:1, ve čtvrtfinále smetli celek Florbal Ústí CZE 13:2 a ve večerním semifinále si poradili s Mladou Boleslaví poměrem 6:3.
"V osmifinále proti nám nastoupili za Karlovy Vary i kluci starší o dva roky. Zabednili to, trošku nás posekali a nepříjemně napadali. To je pro nás nepříjemné, ale i tak jsme hráli většinou na míčku, jen nám to tam nepadalo," líčil trenér Bronislav Plíhal. "Přesto jsme se dostali do vedení 2:0, a i když jsme po brejku jednou inkasovali, kluci to v klidu dohráli."
Ve čtvrtfinále se ostravští junioři poměřili s extraligovým nováčkem z Ústí. "A ti se rozhodli, že budou proti nám hrát florbal. To byla voda na náš mlýn. Ve 4. minutě jsme vedli 4:0, ve 12. minutě už 6:0. Zbytek zápasu nebyl problém," povídal Plíhal.
Semifinále už bylo pro tým FBC ČPP Software Ostrava náročnější. "Mladá Boleslav byla houževnatý soupeř. Byli tam běhaví kluci, zaskočili nás napadáním. Dali nám gól, pak vedli 2:0. My jsme rázem byli pod tlakem, bylo to trápení," přiznal trenér. "Snížení na na 1:2 však kluky zvedlo, pak přišlo vyrovnání na 2:2. Potom to byl boj, na hřišti to jiskřilo, byl to spíš chlapský než juniorský florbal. Ale zvládli jsme to, šli jsme do vedení 3:2 a gól na 4:2 to zřejmě rozhodl," podotkl Plíhal. "Soupeř se sice dostal na rozdíl jedné branky, jenže jsme přidali pátou branku. V závěru soupeř zkusil power play. jenže ji nezvládl, dali jsme šestý gól do prázdné."
V nedělním finále narazí ostravští junioři na pražskou Spartu. "Známe se z extraligy. Tady Sparta vyřadila nějaké Švédy a ti hrají vždycky dobře. Bude to zajímavé," dodal Bronislav Plíhal.

 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři