Junioři mají další triumf - vyhráli Czech Open

pondělí 19.8.2013 | VG |  

Na největší evropský florbalový turnaj Czech Open odjížděli junioři FBC ČPP Software Ostrava v pozici republikových mistrů. A svou roli jednoho z favoritů klání naplnili bezezbytku - pražský turnaj ovládli.

Junioři mají další triumf - vyhráli Czech Open

 
 
 
"Jeli jsme do Prahy s novým, mladým kádrem a eventuálními posilami. To vítězství je pro nás všechny milým překvapením," řekl trenér Petr Koutný. "Někteří kluci se ukázali v dobrém světle, herně jsou na tom dobře. Mladí kluci toho sice mají ještě hodně před sebou, ale vše zvládnou během ligové soutěže."
Už v základní skupině Czech Open se museli ostravští junioři popasovat se švédským soupeřem, rovněž i s konkurenty z domácí ligové soutěže z Mladé Boleslavi. "Prošli jsme dál, dařilo se i dále", líčil kouč Koutný. "A porazili jsme i další Švédy v souboji o finále. Jenže tihle neuměli prohrávat, tak potom vykládali, že Česko je špatná země, že hráči tu mají špatné rodiče, no hrůza," poznamenal Koutný, jehož svěřenci poté ve finále nastoupili proti FBŠ Bohemians. "S těmi se pereme odmalička a zvládli jsme to," těšilo Koutného. "Myslím si, že tento kolektiv určitě dělá dobrou reklamu klubu i celému ostravskému sportu. Ovšem i přes výhru se ukázaly nedostatky, na kterých budeme muset zapracovat."
Tým se přitom musel vypořádat s nelehkou situací - stejně jako jiné týmy postihlo ostravskou juniorku onemocnění několika hráčů. "Polovina týmu byla oslabena, kluci měli průjem, nechutenství, někteří zvraceli. I přes tu krizi to všechno zvládli, klobouk dolů. Na rovinu - moc jsem nečekal, že budeme hrát tak vysoko, proto jsem pohár za vítězství přijal s opravdu velkou radostí, a to přesto, že ve svých více než šedesáti letech jsem zažil leccos," dodal kouč Koutný.
 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři