Junioři postupují do TOP 12!

pondělí 5.10.2020 | Redakce |

O víkendu junioři FBC Ostrava odehráli sérii dvou utkání proti Sokol Brno Gullivers. Oba zápasy naši junioři vyhráli, a postupují tak do celostátní soutěže!

V sobotu týmy odehrály první vzájemné utkání na ČPP Aréně. První branku vstřelil po pětapadesáti vteřinách Daniel Chatrný, v sedmé minutě pak zvýšil náskok Nikodem Gawronski. Gullivers pak snížili, ale kapitán FBC Martin Kašík pohotově vrátil naše juniory do dvoubrankového vedení. Půl minuty před koncem třetiny Gullivers snížili na 3:2. Ve druhé třetině si naši zahráli oslabení, kterého soupeř využil a vyrovnal na 3:3. Lukáš Pobořil ale rychle odpověděl a otočil na 4:3 pro FBC. Pět minut před koncem třetiny se znovu předvedl Gawronski a do šatny se šlo za stavu 5:3. Na začátku poslední části zvýšil Chatrný, pak se ale soupeř znovu ozval. Devět minut do konce vstřelil svou první branku v utkání Šimon Soukup a o dvě minuty později uzavřeli Gullivers na konečných 7:5 pro Ostravu.

V neděli se naši junioři podívali do Brna. První třetina byla vyrovnaná a gólově se neprosadil ani jeden tým. První branka padla až po třech minutách druhé třetiny z hole Gawronskeho. V šestnácté minutě pak Gullivers vyrovnali, ale Matěj Sedláček pohotově otočil ve prospěch FBC Ostrava. Třetí třetinu dvěma vstřelenými brankami ovládli naši junioři, kteří tak vyhráli poměrem 4:1 a postoupili do TOP 12!

Kapitán juniorů FBC ČPP Ostrava okomentoval postup takto:

„Gulliveři určitě lehkým soupeřem nebyli, avšak my jsme se na ně pečlivě připravovali, a to nám zajistilo dvě výhry a postup do TOP12. Z postupu jsme po předchozí sezóně, která nedopadla úplně podle představ a do KB ligy jsme ani nenakoukli, velmi nadšení a draví po nových zkušenostech. Očekávání od našeho týmu jsou velká. Jako hlavní cíl máme teď co nejlépe vstoupit do sezóny a držet se na vrchních příčkách tabulky.“

Copyright © 2020 FBC CPP Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt