Karin Vavrečková : Florbal prostě zbožňuju!

čtvrtek 23.10.2008 | Petr Dadej |  

V mužské reprezentaci pravidelně nastupuje Tomáš Chrápek, v juniorské se najde místo pro Robina Žydela a v ženské sekci, zatím na úrovni juniorské, nás reprezentuje Karin Vavrečková.

Karin Vavrečková : Florbal prostě zbožňuju!

 
 
 

Karin Vavrečková se v reprezentaci už nějakou dobu zabydluje, díky nízkému věku ji nepostihla generační výměna, a tak se po loňském MS rozjíždí příprava na nadcházející vrchol tohoto období i s její maličkostí v kádru.

Prvním turnajem, který parta okolo Michala Maroška a Michaely Cepkové absolvuje, je turnaj série Euro Floorball Tour, na kterém se pod názvem Salming Cup 2008 představí v nové Sparta Aréně na Podvinném Mlýně reprezentace Švédska, Finska, Švýcarska a Česka v kategoriích žen a juniorek. Stane se tak mezi 31.10. a 2.11.

Karin, jsi nominována do juniorské reprezentace, kde jsi už loni patřila ke stabilním hráčkám. Jaký je tvůj cíl pro současný vrchol období, kterým bude MS 2010?
To, že jsem hrála loni, je sice pravda, ale to nemění ten fakt, že nic není jisté. Samozřejmě, že cíle jsou veliké a ani trošku ne skromné. Bylo by skvělým snem porazit Švédky a nejlépe celý turnaj vyhrát. Určitě si myslím, že máme na to, abychom jsme se vlezli mezi první tři družstva. Rozhodně nás ovšem čeká náročná příprava a na ni se neskutečně těším (ironický úsměv).

Nyní Tě čeká turnaj čtyř v Praze, jak se na akci těšíš?
Jestli se těším? No tak to každopádně. Hlavně na kolektiv a skvělý florbal. Jen se asi celkem bojím (ustrašený úsměv).

Jsi také jedna z nejmladších hráček, co hraje Extraligu žen. Jak na Tebe působí?
Je to náročná soutěž, ale myslím, že jsem zase o krok dál a budu se jen zlepšovat. A kde jinde než v extralize (úsměv příslibu). Ale přiznám se, první zápasy byly hrozné a stresující. Takhle jsem už dlouho před zápasem vynervovaná nebyla. Byly to také mé první extraligové zápasy vůbec.

Jsi spokojená s dosavadními výkony?
Ani nevím, těžko říct. Mám nějaké své vnitřní pocity, které jsou někdy dobré, ale někdy i špatné. Ty ale neprozradím. Můj výkon musí ohodnotit jiní (tajemný úsměv). Vím, co dělám špatně a snažím se na tom co nejvíce zapracovat a nechat si poradit!

Jaké máš letos ambice?
Určitě se vlézt v extralize do osmičky, rozhodně ale nespadnout. Hlavně si musíme věřit a snad se povede. Já osobně tomu věřím.

S kým v týmu se Ti hraje nejlépe?
V týmu to je jednoznačně „Žůů“, i když mi někdy nenahrává (provokativní úsměv), ale ve Svitavách mi to šlo hezky i s „Kuku“ a „Susi“ (kuku úsměv) [jména v uvozovkách jsou opravdu přezdívky dívek - pozn. red.].

A co v reprezentaci?
Tam je těžké vybrat jednu, tam je to jiné. Jsou skvělé všechny a nejraději bych hrála se všemi najednou.

Teď trošku z jiného soudku, jak jsi se k florbalu dostala?
Všechno to je díky mé milované mamince, která to zařídila přes známého. V dětství jsem zkoušela strašně hodně sportů, ale u ničeho jsem nevydržela déle než půl roku. A pak nějak padla karta. Teď je to totiž už má šestá sezóna, takže doufám, že bude ta nejšťastnější a nejlepší (optimistický úsměv).

Co Tě tedy u něj nejvíce drží?
Bezkonkurečně mí skvělí přátelé. A co dodat - ten sport prostě zbožňuju (zasněný úsměv)
[redakčně upraveno .. z "mrtě žeru" - pozn. red.]

Mimochodem, na stránkách unie je u nominace u Tvého jména psán klub z Havířova, jak to tedy je?
Toho jsem si taky všimla. Je to rozhodně špatně. Od této sezóny jsem hráčka Ostravského Pepína a jsem za to ráda (mrkací úsměv).

Nejsi sama (můj úsměv).
Karin, děkuji za rozhovor, zvládla jsi ho famózně.

Do bojů v týmovém i v reprezentačním dresu Ti přeji, a určitě nebudu sám, hodně úspěchů!

 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři