Macháček: Ostudu jsme neudělali

středa 8.2.2017 | VG |  

S juniorskou reprezentací se na Polish Cupu představil také Igor Macháček z FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. A byť se do týmu dostal jako náhradník, prokázal své kvality. 

Macháček: Ostudu jsme neudělali

 
 
 

     Igore, jaký byl Polish Cup z tvého pohledu ? Proti Polákům jsi dal hattrick.
Na Polish Cup jsem nebyl původně nominován a jel jsem jen jako náhradník za někoho, kdo onemocněl. Samozřejmě jsem rád, že jsem si zase po delší době mohl zahrát s výběrem kluků z celé republiky, a jelikož si s mnohými rozumím i mimo hřiště, užil jsem si to i v mezičase zápasů. Turnaj jako takový byl ze strany organizátorů dobře zajištěn, vše klapalo, měli jsme solidní ubytování, výbornou stravu, regeneraci v ledové vodě... Na turnaji jsem odehrál tři vítězné zápasy. Nějaký gól jsem dal, na nějaký přihrál, ale hattrick moc neřeším. Je to týmová hra a podstatný je ukazatel skóre na konci zápasu. 
    Hecovali jste se s Wojciechem Malajkou ?
S Jackem, jak mu přezdíváme, jsme se v FBC dost skamarádili a na Polish Cupu jsme si samozřejmě sportovně popřáli štěstí a udělali fotku na památku. V zápase jsme si ale nic nedarovali. To, že nám dal gól a navíc na jeden přihrál, mu na tréninku ještě spočítám...
    Prosadil ses i proti Norsku. Už to byl těžší soupeř ?
Norové byli fyzicky zdatnější, hráli více do těla, no zkrátka praví Seveřané. Ale nakonec jsme přece jen zúročili fyzickou i technickou připravenost a zápas dovedli do vítězného konce.
     Proti Švýcarům vám utekl začátek ?
Zápas jsem sledoval pouze jako divák, protože nás na turnaji bylo více, než povoluje soupiska, a já jsem nebyl na tento zápas nominován. Ale je to přesně tak, jak se ptáte. Ztracený začátek rozhodl a proti takovému soupeři se to pak těžko dotahuje. Ale šance byly, bohužel koncovka selhávala. 
Zkušenosti nabrané ? Co říkali trenéři ?
Každý zápas proti někomu odjinud je určitě přínosem a je důležité průběžně vědět, zda nás papírově slabší soupeři zbytečně moc nedohání a ti srovnatelní se nevzdalují. Trenéři pak hlavně neustále připomínali potřebu další práce na fyzičce a individuální technice nejen v rámci klubových tréninků, ale i individuálně navíc, protože bez toho porazit týmy z top 3 půjde jen velmi těžko. Jinak si myslím, že jak mně, tak Pinčesovi (Michal Sládek) se turnaj povedl a FBC jsme v nároďáku ostudu neudělali.
     Dostat se do nároďáku musí být skvělá motivace. Co to pro tebe znamená ?
Reprezentovat naši malou zem je určitě pro každého sportovce velká čest a jsem moc rád, že se to podařilo i mně alespoň na tomto turnaji. Když spustí naše hymna a stojíte tam v národním dresu, běhá mráz po zádech. Ale hřeje!


 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři