Máme nejmladší kádr, s výsledkem jsme spokojení, říká šéf klubu

pátek 10.4.2015 | VG |  

Florbalisté FBC ČPP Bystroň Group Ostrava došli v této sezoně do čtvrtfinále extraligy. Po loňském trápení v play down je to pokrok. Na to, jak viděl celou sezonu klubového áčka, jsme se zeptali šéfa klubu Rolfa Frankeho.

Máme nejmladší kádr, s výsledkem jsme spokojení, říká šéf klubu

 
 
 

    Rolfe, jaké je tedy hodnocení týmů mužů?
Jsme spokojení. Hráli jsme lépe než loni, kdy jsme museli do play down. A nemít jistotu, že bude mít tým jistou extraligu i pro příští sezonu, to bylo strašné. Byla to velká zátěž pro psychiku hráčů, jsou to mladí kluci, kteří se s tím vyrovnávají těžko. Letos jsme se dostali do play off, i když uznávám, bylo to o prsa. Byl to boj s Pardubicemi a my jsme ten rozhodující krok zvládli, zaslouženě jsme klíčový zápas vyhráli.
    Přece jen jste postup vybojovali až v hodině dvanácté. Kde byla příčina toho, že jste si play off nezajistili o něco dříve než v posledním kole základní části?
Máme nejmladší kádr v lize, chybí nám zkušenost. Sice jsme v přípravě před ligou na to mysleli, ale pak se nám zranili čtyři hráči, kteří by jinak byli v první nebo druhé lajně. Najednou jsme museli hrát s rozbitým kádrem a nebylo to úplně ono. Herně se nám začalo dařit kolem Vánoc a pak už to bylo jen a jen lepší. Ukázalo se, že mužstvo nebylo tak špatné. Výsledek je odpovídající. Kádr nebyl tak široký, nemáme pětadvacet hráčů, ale jen patnáct. A když se nám na začátku sezony zranili hráči, neměli jsme ideálně poskládané pětky, nemohli jsme je začít skládat podle představ dříve než někdy v listopadu. Proto je výsledek, tedy postup do čtvrtfinále, odpovídající našim silám.
    Nakolik pomohl k výsledku příchod gólmana Laji?
I když předtím dlouho nechytal a nebyl v tempu, šel hned hrát. A rostl zápas od zápasu. Ukázalo se, že zkušenosti v brance kolikrát předčí chuť se ukázat a vítězit, která juniorským gólmanům nechybí. Laja dokáže při hře i koučovat obranu, poradí hráčům, co, kde a jak mají udělat, protože to není v brankovišti potichu. Zkušenosti jsou prostě nenahraditelné, což dokazuje třeba i střešovický Kafka. Štěpán Laja teď bude mít možnost připravovat se celé léto a určitě tam je prostor i pro zlepšování. Navíc bude určitě v tréninku motivovat mladé kluky, protože je nejstarším hráčem týmu.
    A co Petr Skácel? Bude ještě hrát, nebo už zůstane na lavičce?
Pro příští sezonu počítáme znovu s trenérskou dvojicí Koutný a Skácel. Myslím si, že Peťa Skácel už asi hrát nebude. Bavíme se, jak ho ještě zapojit jinak.


 

Facebook

Copyright © 2020 FBC CPP Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři