Mladší žáci triumfovali v Praze

pondělí 8.1.2018 | VG |  

Úspěšnou obhajobu loňského triumfu v turnaji Prague Floorball Cup předvedli mladší žáci FBC ČPP Bystroň Group Ostrava.

Mladší žáci triumfovali v Praze

 
 
 

"A bylo to těžší než loni," připustil kouč mladých ostravských florbalistů Bronislav Plíhal. "Už v základní skupině jsme narazili na tři vyrovnané soupeře, jen jeden byl slabší," líčil Plíhal.
Mužstvo mladších žáků FBC Ostrava nejprve rozstřílelo béčko Chodova 15:2, pak s poradilo s kladenskými Kanonýry 7:3, celkem USK Akademik Cheb 5:1 a podlehlo pouze týmu Snipers Black 2:4. "Kluci už ale věděli, že skupinu ovládnou i v případě porážky v tomto zápase, takže jejich motivace nebyla až taková," přiznal kouč Plíhal.
Vyřazovací souboje nabídly tři dramatické duely se šťastným koncem pro FBC Ostrava. Ostravští žáci nejprve porazili ve čtvrtfinále Epic Team 4:3 v prodloužení, bitvu s Chodovem o postup do finále musely rozhodnout za stavu 3:3 dokonce až nájezdy. Ve finále pak ostravští mladíčci udolali Znojmo 5:4 znovu v prodloužení. "A v něm jsme hráli v oslabení," zdůraznil Plíhal. "Všechny zápasy byly obrovsky napínavé a vyrovnané. Tyhle mladé kluky to posune dál, než kdyby jen vyhrávali třeba 15:2. Takový turnaj má pro ně velký význam," hodnotil trenér. "Kluci měli obrovskou radost. V podstatě se obměnil celý ročník a tým dokázal vyhrát turnaj v Praze. A to se cení!"


 

Facebook

Copyright © 2020 FBC CPP Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři