Mladší žáci ukořistili pohár v Praze

čtvrtek 12.1.2017 | VG |  

Nové klání, první ročník turnaje Prague Floorball Cup, přineslo radost klubu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. V kategorii mladších žáků vybojovali pohár pro vítěze právě mladí ostravští florbalisté.

Mladší žáci ukořistili pohár v Praze

 
 
 

"Zápasy ve skupině nás tolik neprověřily, konkurence nebyla taková, jakou jsme čekali," připustil kouč družstva mladších žáků FBC Ostrava Bronislav Plíhal. Jeho svěřenci postupně porazili FBS Bohemians Praha 12:2, Florbal Chomutov 14:0, FbO Florko Kosice 7:4 a FBs Hummel Hattrick Brno 5:1. "Ve skupině nás trochu potrápily snad jen Košice, ty byly částečně srovnatelné s naší úrovní," zmínil trenér Plíhal.
Díky vítězství v základní skupině prošli mladší žáci FBC ČPP Bystroň Group Ostrava rovnou do semifinále turnaje, ve kterém se střetli s celkem FbK Vosy Praha. "Ale ani semifinále pro nás nebylo složité," líčil kouč po výhře 8:3.
Ve finále změřili hráči FBC Ostrava síly s Rytíři z Kladna. "Ze začátku to bylo vyrovnané, ale oni pak udělali rychle po sobě dva fauly. Hráli jsme přesilovku pět na tři, početní převahu jsme využili dvěma góly," popisoval Bronislav Plíhal. Jeho tým tak šel do vedení 4:1. "A to soupeře zlomilo. V téhle věkové kategorii, když se kluci dostanou do finále turnaje v Praze a takhle prohrávají, už je těžké vrátit je do zápasu. Půlka týmu na lavičce pobrekává," řekl ostravský trenér. Hráči FBC Ostrava se tak dostali až do vedení 7:1. "Kladno si pak vzalo time out, sice stáhlo na 7:3, ale my jsme je pak dvěma góly dorazili."
Radost tak mohla vypuknout. "Kluci si to prožili, měli obrovskou radost, skákali, jásali," zmínil Bronislav Plíhal. Odměnou pro tým je nejen pohár, ale také šance zahrát si na příštím ročníku turnaje zdarma. "Tým tak vlastně ušetří startovné 3 900 korun a to by bylo škoda nevyužít, obzvlášť když jsme ten turnaj vyhráli," doplnil trenér.


 

Facebook

Copyright © 2020 FBC CPP Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři