Musíme se zaměřit více na obranu, nabádá Tomšová

neděle 24.3.2019 | VG |

Brankářka Veronika Tomšová se činila, seč mohla, prohře ve druhém zápase semifinále s Chodovem nezabránila.

Veroniko, začátek druhého zápasu pro vás musel být šílený. Ve 13. minutě prohrávat 0:4. Zlobila jste se na spoluhráčky ?
Je pravda, že úplně klidnou mě to nenechalo. Musely jsme si některé věci vyříkat, takže pár ostřejších slov padlo, ale bylo třeba se přes to přenést, nastartovat se a jet dál.
    Asi pak byla škoda těch nevyužitých přesilovek, které vás mohly vrátit do hry, že ?
Určitě ano. Pokud nám tým, jako je Chodov, nabídne tolik možností v podobě početních výhod, měly bychom je za to trestat. To se bohužel pro nás nestalo.
    Když dala Denisa Kotzurová freestyle gól, doufala jste, že bude platit, nebo jste tušila, že ho rozhodčí neuznají ?
Popravdě mě nejdřív ani nenapadlo, že by neměl platit. Déňa takové góly dává celou sezonu a nestalo se nám ještě ani jednou, že by ho rozhodčí neuznal, takže mě jeho výrok dost překvapil.
    V závěru jste zkoušely hru na riziko v šesti. Jak se vám koukalo ze střídačky ?
Vždycky je těžké pozorovat hru a nemoci do ní nějak zasáhnout. Nicméně už nám nezbylo moc jiných možností, jak dorovnat skóre, takže tenhle tah byl logický, byť jsme kvůli němu ještě inkasovaly.
    Po dvou zápasech prohráváte v sérii 0:2. Co vám ukázaly ?
Určitě to, že na 18 inkasovaných gólů se prostě vyhrát nedá. Musíme se daleko více zaměřit na obrannou fázi naší hry, hrát koncentrovaně celých 60 minut a trestat sebemenší zaváhání Chodova.
    Jak se naladit na dvě domácí utkání, abyste Chodovu porážky oplatily ?
Myslím, že už samotný stav série a to, o co se hraje, je dost velká motivace. Chceme do Superfinále a doufáme, že naši fanoušci nás tam chtějí vidět taky. Takže doufám, že nás přijdou o víkendu podpořit a připraví společně s námi pro Chodov pravé ostravské peklo.

Copyright © 2019 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt