Muže čeká první kolo Livesport Superligy!

sobota 12.9.2020 | Redakce |

Po delší florbalové odmlce se muži vrací na hřiště. V prvním kole nově pojmenované Livesport Superligy se podívají do Liberce, kde si v neděli 13. 9. v 18 hodin zahrají proti týmu FBC Liberec.

V minulé sezoně se tyto dva celky setkaly na hřišti poprvé v prvním kole v Liberci, kde po velmi vyrovnaném zápase zvítězil domácí tým poměrem 3:4. Podruhé se týmy setkaly ve třináctém kole na ČPP Aréně. V první třetině byl jednoznačně úspěšnější Liberec a týmy odcházely do šatny za stavu 1:3. I ve druhé části se muži i přes veškerou snahu projevili jen jednou, což na další dva góly ze strany soupeře bohužel nestačilo. Poslední třetina začala slibně, když ve třetí minutě vstřelil gól Michal Sládek a skóre bylo 3:5 pro tým hostí. Až do 57. minuty zůstalo skóre neměnné, ale potom se Liberec ještě dvakrát ozval a odvezl si domů bezpečnou výhru 3:7.

Do nové sezony vstupuje za naše muže obměněný, omlazený a velmi cílevědomý tým.

Na pár otázek k úvodnímu duelu nám odpověděl kapitán mužů Dominik Klimscha:

Máte kompletně obměněný tým, co pro vás tato změna znamená?

Možnost začít měnit věci k lepšímu. Jsme si vědomi toho, že sezóny předešlé nebyly růžové. Až na pár výjimek, naše hra nesnesla přísnější měřítka, atmosféra v kabině byla místy hodně špatná, trenéři se měnili jak na běžícím páse a pověst jednoho z florbalově nejlepších klubů v ČR, kterou vybudovala generace Ostřanského, Sikory, Zalesného a dalších, postupně přechází v pověst týmu, který má všechno, ale florbal tomu chybí. Na nás je, abychom situaci v našem týmu a okolo něj začali přetvářet k lepšímu. Lidé na to tady jsou, podmínky taktéž. Teď už jen k tomu potřebujeme čas, udržet pro nás ten správný směr a být dostatečně pilní a trpěliví.

Jak jste připraveni do nové sezony a co od ní očekáváte?

Těžko soudit, zrcadlo nám nastaví hned první zápas v Liberci. Osobně věřím, že jsme připraveni dobře, aspoň co se fyzické stránky týče. Florbalově jsme teprve na začátku i vzhledem k tomu, že z 90 % máme jiný kádr oproti loňské sezóně. Nepočítáme s tím, že v prvním zápase předvedeme ten nejlepší výkon v našich florbalových kariérach, ale v průběhu sezóny budeme pracovat na tom, abychom v každém dalším zápase byli zase o kus lepší než v tom předešlém.

A očekávání? Byli bychom nesmírně rádi, kdyby se odehrála celá základní část a po ní se mohli připravovat na play-off.

Co říkáš na výběr soupeře do úvodního zápasu?

Letos to v Liberci musí dopadnout lépe pro nás!

Copyright © 2020 FBC CPP Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt