Nadějný vstup do nové sezóny

úterý 2.10.2018 | Karin Vavrečková |

První turnaj mladších žaček se odehrál v nedaleké Kopřivnici.

Tým byl doplněn elévkami, a tak jsme cestovali v krásném počtu jedenácti hráček.

V prvním utkání nás čekal domácí tým FBC Vikings DDM Kopřivnice. Dlouhá prázdninová pauza na naších děvčatech nebyla znát a hned od prvních sekund utkání jsme soupeře začala přehrávat, což mělo vliv i na konečný výsledek. Domácí tým jsme nakonec přehrály 14:2. V pozici brankáře si v tomto utkání prožila premiéru Ida Šimonová, a to hned vítěznou.

Do druhého zápasu nám los přisoudil odvěkého rivala  1.SC TEMPISH Vítkovice. Děvčata do utkání nastoupila s odhodláním, ale po pár nevyužitých šancích převzal iniciativu na hřišti soupeř a poločasový výsledek byl 1:4 v náš neprospěch. Přestávka přišla vhod. Druhá půlka zápasu se už hrála podle našich not. Děvčata nezlomil, ani rychlý gól na 1:5 a po bojovném, a hlavně kvalitním, výkonu v druhé části zápasu vítězíme 8:6.

V posledním zápase děvčata nastoupila proti FBC Přerov Lamice o celkové vítězství v turnaji. Tento zápas se nám příliš nepovedl a tahali jsme celé utkání za kratší konec. První porážka v nové sezóně 8:4 nás staví na druhé, ale velmi krásné a cenné, místo.