Největší úspěch kariéry, hodnotí šampionát brankářka Lišková

pondělí 14.5.2018 | VG |  

Pavla Lišková získala s juniorskou reprezentací bronzovou medaili na mistrovství světa. Bronz ze světa řadí ve své dosavadní kariéře na vrchol.

Největší úspěch kariéry, hodnotí šampionát brankářka Lišková

 
 
 

    Pavlo, jak byste zhodnotila celý turnaj ?
Turnaj asi nejde hodnotit jinak než kladně. Splnily jsme to, s čím jsme tam jely, a to získat medaili. Můžeme se jen dohadovat o tom, jestli mohla být jiná než bronzová a jestli to vlastně není zklamání, když jsme byly tak blízko. S odstupem času vidím, že zklamání se tomu říkat rozhodně nedá.
    Kam řadíte bronz z MS ve své kariéře ?
Řadím ho úplně nejvýš. Není to ocenění za turnaj, ani za ten celý dvouletý reprezentační cyklus. Je to odměna za tu všechnu, ne jen mou, tvrdou práci v mé “kariéře”.
    Který zápas byl z vašeho pohledu nejtěžší ?
Pro mě určitě s Polskem. Zápas, kdy jsme si nemohly dovolit žádnou chybu. Byly jsme jak fyzicky, tak psychicky unavené. Pět dnů, pět zápasu a k tomu všemu na nás byl vytvářen velký tlak ze všech stran.
    Jak moc vás mrzela semifinálová prohra 1:4 s Finskem ?
Mrzela hodně. Opravdu dost. Mnohé z nás se nebránily slzám. Šly jsme do toho tak neuvěřitelně namotivované a odhodlané potit krev. Prožívala jsme euforii celý zápas. Hrály jsme opravdu dobře. O to víc to potom mrzelo.
    Jaké byly oslavy ? Kolik přišlo gratulací ?
Nějaké větší oslavy vlastně ještě neproběhly. Na hřišti, v šatně a poté v autobuse jsme trochu slavily, ale ta pravá oslava teprve přijde. Gratulací přišlo a přichází opravdu hodně.
    Překvapil vás některý soupeř, třeba Polky ?
Překvapily nás Polky a Švýcarky. Polky hrály vážně dobře celý turnaj, naopak Švýcarkám to příliš nešlo. Zápas těchto týmů byl poměrně jednoznačný, Polsko bylo lepší. Nebraly jsme jako výhru, že o třetí místo budeme hrát s Polskem a ne se Švýcarskem. Naštěstí pro nás jim už téměř došly síly, ale stále jsme k nim chovaly respekt a nechtěly nic podcenit.
    Jak a jak dlouho si teď odpočinete od florbalu ?
Nijak zvlášť. V pondělí jsem přijela a v úterý jsem už byla na trénink s mladými holkami. Odpočívat nechci, mistrovství světa mě nabilo energií a chutí do další práce. Samozřejmě trošku zregeneruju, ale nechci z toho úplně vypadnout. Za chvíly nám začíná letní příprava.
    V čem se dají zúročit zkušenosti ze šampionátu ?
Zkušenosti mi můžou dost pomoct v mojí další florbalové kariéře.

 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři