PRAGUE GAMES 2016 : …..“MÁME PLACKU !!!“

pátek 15.7.2016 | Redakce |  

Přinášíme vám článek, jak "pouť" starších žáků turnajem viděla Anna Kaletová.

PRAGUE GAMES 2016 : …..“MÁME PLACKU !!!“

 
 
 

     5.7. Když se většina týmu spolu s našimi elévky a mladšími žáky sešla ve vlaku směr Praha, nejspíš byl každého sen vracet se za pár dní s medailí na krku z takového prestižního turnaje jako je Prague games. Tým měl zdravé sebevědomí.

  Vyšli jsme z metra a Praha byla po bouřce. Jako by vše naznačovalo „máte čistý vzduch, jděte naplno…“.

  6.7. Druhý den se zahájily zápasy v základních skupinách. Naše B15 I se hrála v Německé škole. Po menším bloudění jsme dorazili na halu. Prvním soupeřem byl IK IBK SIRIUS ze Švédska….a to budilo respekt. Výsledek 1 : 1.

Následující soupeř byl z Otrokovic. Na ně hoši vlítli s větší jistotou a po chvilce bylo znát, že žlutá je v převaze. Výsledek 6 : 1.

Čekal nás asi nejobávanější soupeř naší skupiny Sveiva z Norska. Menší hoši, ale technicky dobře vybavení, nás nezaskočili. Ukázali jsme, jak se hraje florbal v Ostravě a nedali jim šanci. Výsledek 5 : 2.

Po středě byla velká naděje, že půjdeme ze skupiny z prvního místa. Nicméně nás čekal ještě jeden soupeř.

  7.7. Čtvrtek se nesl v dobré náladě a naši borci s profesionálním klidem vlítli na hřiště proti Wizards, týmu z Prahy. Žlutá se ujala vedení a nenechala soupeře na pochybách. Výsledek 4 : 1.

Teď už se jen čekalo, jak dopadnou Švédi. Než si naši hoši dali sprchu, bylo jasné, že do pátku máme volno. Postoupili jsme totiž první ze skupiny. ……Ale všichni věděli, že to nic neznamená a pokud i nadále chceme být úspěšní, musíme se soustředit na každý zápas, nepodcenit soupeře, ale ani z něho nemít příliš velký respekt.

Hoši si mohli odpočinout a ještě netušili, jak moc se jim to bude v pátek hodit.

8.7. Teprve teď začaly opravdové boje. Hraje se Play Off  a je jen jeden vítěz, druhý si balí kufry……

Naši byli opět na hřišti a se „zaparkovaným Ferrari“ v naší bráně se pustili do boje. Výsledek byl jednoznačný: 4 : 0 pro žluté. Hochy ze Znojma jsme poslali domů.

Dalším soupeřem byli Švédi IBF Goteborg. Po zápase s našima si mohli jít prohlídnout památky hlavního města, protože ti jim výsledkem 4 : 0 nedali šanci.

Radost rodičů neznala mezí a už s takovým výsledkem byli spokojeni. Ovšem naši borci mířili výš. Po 21 hodině se rozehrál zápas s velice kvalitním soupeřem se Švýcarska – Floorball Koniz. Nejtěžší zápas. Vždyť Švýcaři poslali domů výborně hrající Tatran, který porazil našeho věčného rivala Vítkovice. Žluťásci zvolili výbornou taktiku a vypadalo to, že Švýcaři jsou bezradní. Nedali jsme jim šanci. Kluci je napadali, rozbíjeli každou jejich rozehrávku a pokud přece jen letěla švýcarská střela na bránu, gólman svými kvalitními zákroky vše pochytal. Teď už jen dát gól a máme to….. Tohoto úkolu se ujal nejmladší hráč našeho týmu a zkušeně zavěsil nešťastnému Švýcarovi. V tuto chvíli radost na naší lavičce a v kotli rodičů na tribuně neznala mezí. Žlutí ubránili skromné skóre a bylo to jasné……starší žáci FBC ČPP Bystroň group Ostrava budou mít medaili……

  Ten pocit se nedá popsat. Kdo nezažije, nepochopí. Infarktové stavy (hlavně rodičů) vystřídaly stavy euforie. Hoši unavení a propocení do poslední nitky se objímali a v tu chvíli nikdo nebyl na pochybách, že florbal je ta nejlepší hra na světě  J….

Ještě ale nebyl konec….

Poslední den tohoto krásného turnaje byl ve znamení cenného kovu. Unaveni jsme dojeli do haly na Vinohradech a postavili se soupeři ze Švédska IBK Voikers. Taktika byla jasná. Proti takto fyzicky i technicky silnému soupeři se nadalo jinak….Únava byla znát. Těžký zápas a naše první prohra.

NEVADÍ…..žlutí mají bronz a to je velký úspěch!!!

  Co říci nakonec. Vrchol této sezóny, turnaj v Praze, kde jen v naši kategorii B15 se utkalo 50 týmů z různých konců světa, byl vynikající. Starší žáci pod vedením kapitána dokázali, že florbal je týmová hra. Před každým zápasem si domlouvali taktiku a sestavovali lajny. Nepodcenili žádného soupeře a se slovy: „…nemysleme na to co bude, ale soustřeďme se teď na tento konkrétní zápas“, se propracovali až do semifinále. Taktiku si odsouhlasili s trenérem a šli na věc….

  Myslím si, že žádný z rodičů se nebude zlobit, když jako poslední napíšu tu otřepanou frázi:

HOŠI DĚKUJEM, TRENÉRE DĚKUJEM.


 

Facebook

Copyright © 2020 FBC CPP Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři