Robenek: Chceme Chodovu ukončit sezonu!

čtvrtek 14.3.2019 | VG |  

Kouč družstva žen FBC ČPP Jakub Robenek hodnotí nejen čtvrtfinále se Tatranem Střešovice, ale i celou základní část extraligy. V rozhovoru se vyjádřil i k nastávajícímu semifinále.

Robenek: Chceme Chodovu ukončit sezonu!

 
 
 

    Máte za sebou úspěšné čtvrtfinále, ale vraťme se ještě k základní části. Jak bys zhodnotil dlouhodobou část sezony ?
Čekali jsme od sebe víc. Získali jsme pouze bod ze vzájemných zápasů s Chodovem a Vítkovicemi, navíc jsme poztráceli body i s Židenicemi a Jičínem. Na druhou stranu jsme opět vylepšili naše maximum v počtu získaných bodů i konečného třetího místa.
    Byly zápasy, kdy se výkon blížil vašim představám? A naopak, kdy to bylo nejslabší ?
Základní část trvá necelých šest měsíců, takže žádný tým se nevyhne výkyvům formy. Odehráli jsme lepší i horší zápasy, ale všichni víme, že o všem se rozhoduje až v play off. My jsme od začátku prosince věděli, že už nemůžeme skončit první nebo druzí, takže jsme se soustředili na finále poháru a přípravu na play off.
     Nakonec jste se vyhoupli na 3. příčku a do čtvrtfinále jste měli možnost volby. Jak moc družstvu pomohla výhra v posledním kole nad Tigers ?
Byla to taková psychická pomoc. Zvládli jsme těžké, kvalitní utkání, které se pro nás navíc nevyvíjelo dobře. Poněkolikáté jsme se ukázali velkou morální sílu a psychickou odolnost, když jsme otočili zápas ze stavu 3:5 na 6:5. Poprvé jsme si tak mohli vyzkoušet i možnost volba, což pro nás byla další nová zkušenost.
    Čtvrtfinálová série s Tatranem Střešovice nabídla i dramatické duely, jeden se rozhodl až v samostatných nájezdech. Byla to tvrdá škola ?
Byla to hlavně velice kvalitní série. Právě díky výhře v posledním kole nad Tigers jsme na Tatran mohli ukázat a byla to skvělá volba. Tatran byl výborně připravený a jejich bojovnost a nasazení byly naprosto příkladné. My jsme byli nuceni opravdu přepnout do režimu play off a opět se potvrdilo, že play off je jiná soutěž. Myslím si, že nás celá série vyborně připravila na semifinále, což pro nás může být velká výhoda.
    V semifinále se utkáte s Chodovem. V základní části jste s ním dvakrát prohráli, ale ve finále poháru jste ho dokázali přetlačit. Jak vidíš sérii o postup do Superfinále ?
Pravděpodobně nás čeká velká bitva. Čekali jsme, že budeme hrát semifinále právě s Chodovem, takže dobře víme, co nás čeká. Utkáváme se spolu v play off poprvé, ale týmy se dobře znají, takže budou rozhodovat detaily a výkony jednotlivých hráček. Stejně jako mužský tým budeme chtít Chodovu ukončit sezonu.

 

Facebook

Copyright © 2019 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři