Rozhodl jsem se vzít to na sebe," řekl Šindler

pátek 8.2.2019 | VG |

Rozhodl jsem se vzít to na sebe,

Gól Matyáše Šindlera vstřelený pouhých 11 vteřin před koncem třetí třetiny přinesl florbalistům FBC ČPP Bystroň Group Ostrava alespoň bod z duelu s favorizovanou Mladou Boleslaví. Ostravský tým podlehl soupeři 4:5 až v prodloužení. "Ten zápas by nám mohl dodat potřebné sebevědomí," řekl Matyáš Šindler.
    Gól na 3:4, který jste dostali 41 vteřin před koncem třetí třetiny, vás nenahlodal ?
Samozřejmě když přijde takový gól, tak první, co cítíte, je frustrace. Proti Boleslavi je navíc velmi náročný úkol vyrovnat s minimem času, ale od začátku zápasu jsme byli dobře naladěni a nakonec se nám i díky tomu povedlo vyrovnat.
    Co jste si řekli při následném oddechovém čase ?
Vesměs jsme si dali za cíl vybojovat balon a vzhledem k nedostatku času si připravit jednu střelu a doufat v proměnění.
    Jak se ti povedlo vyrovnat 11 vteřin před vypršením základní hrací doby? Měl jsi přehled, kolik času zbývá do konce třetiny ?
Upřímně, že to bylo jedenáct vteřin, jsem zjistil až na střídačce :-) V tu chvíli to z vás spadne, protože není co ztratit. Viděl jsem volného Aleše Zálesného na mantinelu, ale v tu chvíli jsem se rozhodl to vzít na sebe a vystřelit, naštěstí to vyšlo :-)
    V prodloužení vás Mladá Boleslav přehrála ?
Jsou to zkušení hráči, takže to zvládli s velkým přehledem. Dokonce už při své první akce trefili spojnici, takže prokázali svou kvalitu.
    Nakolik bude důležitý bod urvaný proti lídrovi soutěže ?
V tomto zápase jsme mohli jedině získat. Máme díky toho o trochu lepší pozici před Bohemkou, ale klíčový bude nedělní duel na Děkance.
    Nakopne vás páteční výkon i do důležitého nedělního utkání proti Bohemians ?
Pevně věřím, že ano. Páteční zápas by nám mohl dodat potřebné sebevědomí, které budeme v Praze potřebovat.