Svačinka: S letní přípravou juniorů jsem spokojen

pondělí 14.9.2015 | Michal Chadim |  

Přinášíme vám trenérská hodnocení předsezonních příprav extraligových týmů. Jako první odpovídal na naše dotazy trenér juniorského týmu Tomáš Svačinka, který v rozhovoru zhodnotil turnaje Czech Open a G2 Cup. Rozpovídal se též o nových hráčích a nezapomněl ani na úvodní dva zápasy, které junioři odehrají o víkendu na domácí palubovce.

Svačinka: S letní přípravou juniorů jsem spokojen

 
 
 

Můžete zhodnotit průběh předsezonní přípravy?

Jako první začnu fyzickou části, která si myslím měla docela dobrou úroveň, což bylo vidět jak na turnaji Czech Open, tak i na G2 Cupu.  Na turnaji Czech Open jsme měli trošku smůlu, neboť jsme narazili na starší kluky. Co se týče herní části, tak s tou jsme začali až těsně před turnajem Czech Open.  Ta se pak projevila až na G2 Cupu, kde jsem měl trošku obavy, jak se náš mladý kádr ukáže v zápasech proti soupeřům, neboť v týmu máme především mladé hráče. Ze starších ročníků jsou v týmu pouze čtyři kluci, zbytek jsou ročníky 1998 a 1999. Musím říct, že kromě prvního zápasu, do kterého jsme nastoupili přímo z vlaku, tak šly naše výkony postupně nahoru. Takže musím říct, že celkově jsem s naší přípravou spokojen.

Zmínil jste, že do týmu přišli před novou sezónou noví hráči. Jak se zapojili do letní přípravy?

Tak noví hráči se rovněž zapojili do naší přípravy, i když u některých to nebylo na sto procent, neboť nejsou přímo z Ostravy. Kvůli tomu pak jezdili v rámci možností na tréninky.  Kluci se tak příliš neznali.  Hodně tomu ale pomohl G2 cup, který měl krom herních nácviků i účel, aby se nový kolektiv mohl před novou sezónou stmelit.  Měl jsem z toho trošku obavy, ale nakonec to dopadlo dobře. Nyní naopak musím kluky trošku krotit, neboť zápasy v extralize budou o něčem jiném. Hráli jsme sice 3x20 minut, ale hrubého času.  V extralize to pak bude čistý čas.  Utkání tak bude dvakrát tak delší a náročnější.  Uvidíme tedy, jak to budou zvládat.

Je ještě něco, na čem budete muset před startem nového ročníku zapracovat?

Tak na změny, nebo doladění už příliš času nebude. My si pojedeme náš tréninkový plán. Budeme se soustředit hlavně na věci, na kterých budeme muset pracovat celý rok.

První dva zápasy odehrajete doma proti Ústí a Chomutovu. Jací to budou soupeři?

Zápas s Ústím bude velice těžký zápas, neboť mají velice dobrý kádr.  Osobně doufám, že ho zvládneme. No a od Chomutova vůbec nevím, co mohu očekávat, neboť je to celek, který postoupil do extraligy. Vybojovaly to ročníky 1996, ale kolik tam měli mladších hráčů, fakt netuším.  Cíl ale z obou zápasů máme jasný, chceme získat šest bodů.


 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři