Svačinka: Za medaili jsme rádi, ale měli jsme na víc

středa 6.5.2015 | VG |  

S bronzovou medailí se vrátil z mistrovství světa juniorů asistent trenéra české reprezentace Tomáš Svačinka. Jak kouč z klubu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava viděl světový šampionát juniorů?

Svačinka: Za medaili jsme rádi, ale měli jsme na víc

 
 
 

    Na mistrovství světa juniorů jste skončili bronzoví. Čekali jste medaili?
Abych pravdu řekl, za medaili jsme rádi. Na druhou stranu tým měl na víc. Tím, jak začal fungovat na soustředění, a pak i při turnaji, jsme při troše štěstí při zápase se Švédskem v základní skupině nebo v semifinále s Finskem mohli dojít do finále. Švédsko nemělo takovou formu, na Švýcarsko jsme si věřili, ale favorita turnaje z Finska jsme potkali v semifinále. Bohužel, bez gólů se nevyhrává. Polovina zápasu sice byla vyrovnaná a šancí jsme měli na tři zápasy, jenže Finové nám pak ukázali, jak jsou silní. Ale jak jsem řekl, s trenéry jsme se shodli, že tým měl na víc.
    Který zápas byl nejtěžší? Ten poslední se Švédy, nebo jiný?
Nejtěžší byl ten o medaili, v semifinále s Finy jsme v uvozovkách měli ještě jednu opravu. V zápase o bronz jsme se museli vypořádat se zklamáním z vyřazení v semifinále, kluci možná měli v hlavách, že budeme hrát finále se Švýcary. Naštěstí jsme měli Švédy přečtené, kluci byli dobře připravení. Sice jsme byli na začátku trochu zakřiknutí a prohrávali jsme 0:2, ale hodili jsme to za hlavu a další dvě a půl třetiny jsme byli lepší.
    Co vám ten turnaj ukázal? Jak jsou na tom čeští junioři?
Nedá se to tak úplně srovnat. Finové jsou úplně někde jinde v individuálních schopnostech, jsou to i hotové osobnosti. Švédové asi vybrali špatné hráče, nechce se věřit, že by neměli lepší. Shodli jsme se, že měli nejhorší výběr za řadu let, ale to je problém švédského svazu. Určitě by to neměl být trend do budoucna. Zatím jsme se jim moc nepřiblížili, úspěchy, to jsou jednotlivé zápasy. Máme před sebou kus cesty, jestli se kluci chtějí zlepšovat, pořád mají před sebou kus práce dospět do seniorské kategorie. Pořád je to tak, že jsou Finové, Švédové, pak je díra, potom jsme my se švýcary. Až těch zápasů vyhrajeme sedm nebo deset, můžeme si říkat, že se jim přibližujeme. Teď to bylo o momentální formě.
    Překvapil vás někdo z vašeho výběru?
Čekali jsme to od Marka Beneše, který si to nechal na poslední zápas, jinak ani ne. Co jsme předpokládali, to se splnilo, škoda smůly v zápase o umístění ve skupině, kdy se Adam Delong zranil v 7. vteřině a rozbila se nám druhá lajna. Ale celkově jsme vybrali jsme hráče, kterým jsme důvěřovali.
    A co další soupeři? Co říkáte třeba Slovákům, kteří skončili pátí?
Pro ně je to úspěch. Bavil jsem se s trenérem Koutným, který říkal, že tam má šikovné hráče, a to se potvrdilo. Viděl jsem části jejich zápasů a troufnu si říct, že v individuálních dovednostech mají víc individualit než my, trošičku nás v tom převyšovali. To je dané trendem na Slovensku, hrají tam jeden na jednoho. Odrazilo se to v tom, že si věřili na míčku, zvládali souboje, chodili do brány. Slováci jdou nahoru, líbili se mi, mají hodně šikovných hráčů. My jsme měli tři, čtyři individuality, jinak to bylo postavené na týmové práci, oni měli sedm, osm individualit.

 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři