Triumf ze Švédska!

čtvrtek 12.1.2017 | VG |  

Nečekaný a o to sladší triumf ze švédského turnaje Gothia Innebandy Cup přivezla výprava FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. V dívčí kategorii G16 triumfovalo právě ostravské družstvo!

Triumf ze Švédska!

 
 
 

"Na tom turnaji jsme už byli s předchozí generací hráček, které už momentálně válčí v extralize. Posledně jsme vybojovali stříbro," připomněl Aleš Poukar, který s dívčím družstvem do Švédska vycestoval. "Šlo nám o to položit základy další generace, která by se pak prosadila. Hráli jsme v kategorii G16 určené pro hráčky ročníku 2000 a mladší. Naše nejmladší hráčka je ročník 2004. Takže v našem družstvu nastupovaly dvanácti i třináctileté holky proti starším, šestnácti až sedmnáctiletým soupeřkám," líčil Poukar.
Přesto se ostravské florbalistky vůbec neztratily. "Podle mého názoru byla Eliška Pětvaldská (ročník 2003) nejlepší brankářkou turnaje v kategorii G16". " podotkl Aleš Poukar. "V prvním zápase sice dostala dva hloupé góly, ale od týmu nezaznělo křivého slova a ona se družstvu odměnila parádními výkony, které vygradovaly vychytanými nájezdy ve finále."
Ovšem cesta FBC Ostrava do finále byla poněkud krkolomná. "V základní skupině jsme měli pomalejší rozjezd, ale to se dá přičíst tomu, že tým si potřeboval sednout. Byly tam i nové tváře, holky, které k nám přestoupily," připomněl Poukar. V základní skupině podlehly ostravské florbalistky celku Östra SK 1:3, s týmem Pixbo Wallenstam prohrály 3:4 a týmu Växjö IBK Vipers 3:4. Ovšem výhra 9:1 nad Sveiva Innebandyklubb je posunula do osmifinále, ve kterém si poradily s Bygdö Monolitten IL 9:2.
"Nejtěžší bylo čtvrtfinále proti Husqvarna IK. Řezal nás soupeř, rozhodčí i celá hala byla proti nám," líčil Poukar. Přesto družstvo FBC Ostrava zvítězilo 4:2. "Naši nejmladší hráčku jsme museli na polovinu zápasu posadit, protože už šlo vyloženě o zdraví. Jinak odehrály všechny holky všechno včetně finále," podotkl Aleš Poukar. Na vlně vítězné radosti ze čtvrtfinále si ostravská děvčata poradila v semifinále s Torshälla IBK 7:1 a šlo se do finále.
V něm musely mladé ostravské florbalistky dotahovat. A dramatický finiš proti Landvetter IBK Wings zvládly na výbornou. V poslední vteřině třetí třetiny vyrovnala na 4:4 ze standardky kapitánka Barbora Greiplová a v nájezdech urvaly hráčky FBC Ostrava vítězství 5:4 pro sebe.
"Těší mě ale i jiné věci. Jak se starší hráčky staraly o mladší, kapitánka přenesla na nové hráčky návyky FBC Ostrava, zůstávaly po nás čisté střídačky bez nepořádku. nedbali jsme jen na herní projev, ale i na vše okolo. A výborně do týmu zapadly i nově příchozí hráčky Barbora Sedláčková a Vendy Maroszová, která dokonce proměnila ve finále rozhodující nájezd," dodal Aleš Poukar.

 

Facebook

Copyright © 2020 FBC CPP Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři