Trulík: Rozhodly naše zkušenosti

sobota 22.3.2014 | VG |  

Junioři FBC ČPP Software Ostrava se mohou připravovat na finále G2 ligy. Svou semifinálovou sérii totiž ukončili v nejkratším možném termínu, když v sobotu večer vyhráli v Havířově 6:3 a celou sérii ovládli poměrem 3:0 na zápasy.

Trulík: Rozhodly naše zkušenosti

 
 
 

"Rozhodující byly naše zkušenosti," řekl útočník Petr Trulík.
    Čím jste Havířov přehráli i potřetí?
Řekl bych, že Havířov to nezvládl. Hrál doma a já od něj čekal víc. Když se člověk podívá na výsledek série, který je 3:0. svádí to k tomu, že jsme je přejeli. Doma jim přišlo 400 diváků, ale i tak byli zakřiknutí. Prostě neměli zkušenosti ze zápasů play-off, které k tomu patří. Jejich první lajna je výborná, ale celkově tu sérii podle mě trochu nezvládli.
    Klíčová byla asi druhá třetina, kterou jste vyhráli 4:0, ne?
My je vlastně k ničemu nepustili, i trenér nám říkal, že se můžeme porazit jenom sami. Šance jsme měli i dřív a bylo to o tom, jestli nám to tam padne. Pak se trefili Danek Šešulka a Mára Lipový. Když Havířov prohrával 0:2 v sérii a ve třetím zápase 1:3 nebo 1:4, nezbývalo mu nic jiného, než jít do risku. V tu chvíli byly podstatné ty zkušenosti, které my máme a oni ne.
    Hrajete i za muže. Jak je těžké se přeorintovat ze zápasů o finále na boje o záchranu?
Je to těžké, hlavně to přejíždění z jednoho zápasu na druhý. Navíc je to tak, že v kabině juniorů děláme blbosti, kdežto v kabině mužů je to jiné. Situace je vypjatá, víme, že nemůžeme zaváhat. Chodí nás více povzbuzovat pánové Franke a Šimon, hodně se dbá na disciplínu. Ne že by se u juniorů na ni nedbalo, ale všichni víme, co by se stalo, kdybychom prohráli. Proto se vždy soustředíme na nejbližší zápas.
    Myslíte už na finálovou sérii juniorské ligy?
Víme, že s Tatranem to nebude tak jednoznačné, neskončí to 3:0. Začínáme v Praze a to cestování bude nejhorší. Když jsme hráli minulý týden druhý zápas s Havířovem, někteří kluci po něm sedli do auta a jeli čtyři hodiny do Liberce na zápas mužů, kde museli makat naplno. Kdo to nezažil, nepochopí. Ale od toho jsme tady, musíme to zvládnout, urvat s muži záchranu a porazit i Střešovice

 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři