Trulík: Vyhráli jsme bitvu, ne válku

neděle 30.3.2014 | VG |  

Krok od titulu jsou junioři FBC ČPP Software Ostrava. V úvodních dvou duelech finálové série totiž porazili v Praze domácí Tatran Střešovice 10:5 a 6:5. V prvním zápase se na výhře výrazně podílel Petr Trulík, který si připsal pět kanadských bodů za čtyři branky a gólovou asistenci.

Trulík: Vyhráli jsme bitvu, ne válku

 
 
 

"Bylo to dané tím, že jsme hráli v málo lidech, chodil jsem na přesilovky i oslabení, jeden gól byl i do prázdné branky," líčil Petr Trulík. "Ale letos jsem si takové gólové hody moc neužíval, takže jsem moc rád. Ovšem ten zápas fantasticky odjezdili všichni kluci. Dalo by se říct, že to byl náš zatím nejlepší zápas v play-off."
    I když jste se museli obejít bez opor, které pomáhaly mužům?
Odehráli jsme to v devíti, desíti lidech, zvládli jsme to, což je moc dobře.
    Co se stalo v neděli, že to bylo tak vyrovnané?
Už v sobotu jsme si říkali, že je to úspěch, ale že jsme vyhráli jen bitvu, ne válku. Zvládli jsme důležitý první krok. V neděli se nám vrátila první lajna, takže jsme trochu mohli šetřit síly. Trenér nás varoval, ať nenastoupíme jako mistři světa. Jenže my hráli naši klasickou hru. Když jsme dali gól, nekoncetrovali jsme se a z brejku jsme dostali gól. V závěru jsme si to už ale pohlídali. řekl bych, že jsme byli lepší, jen si to sami komplikujeme.
    Nerozklepou se vám kolena, když jste krok od titulu?
Přemýšlel jsem o tom už cestou z Prahy. A musím říct, že na sobotu se těším. Náš mančaft je oproti minulé sezoně z 80 procent jiný, jsou tu jiní brankáři, ze základní kostry zůstali dva, tři hráči. Ale máme mladé šikovné hráče, třeba Václava Šimčíka, Igora Macháčka nebo Denise Zimmera. Všichni ale víme, že poslední krok je nejdůležitější. Já osobně bývám před takovými zápasy nervózní, ale věřím, že nás přijde podpořit hodně lidí. Jejich pomoc určitě potřebujeme. Zároveň si ale uvědomujeme, že je to jen na nás. Chceme rozhodnout už v sobotu, ať mají Střešovičtí rychle prázdniny. Navíc pořád hrajeme pro Radima (Šelmeciho, který během sezony tragicky zemřel - pozn. red.)
    Už vás trenér nějak instruoval před třetím zápasem finále?
Ještě jsme se nebavili, v pondělí jsme dostali volno. Přece jen je toho moc, někteří hrají za muže i juniory, je s tím spojené velké množství přejíždění. Ale příprava na Tatran určitě bude. Nemůžeme to ale brát jako nějaký extra zápas, musíme se připravit jako na každý jiný zápas. Trenér ví, že teď už je zbytečné do nás mluvit. my se musíme soustředit na sebe, trenér nás může třeba uklidnit na lavičce.

 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři