Úspěšné Czech Open nám ukázalo, jak na tom jsme s rozvojem hráček

pondělí 10.8.2020 | Redakce |  

Kombinovaným tým dorostenek, juniorek a žen za sebou má parádní Czech Open v elitní kategorii.

Úspěšné Czech Open nám ukázalo, jak na tom jsme s rozvojem hráček

 
 
 

Nejčastější reakce soupeřů, když zjistili, že jdeme elitní kategorii hrát s kombinací dorostenek, juniorek a několika žen byla, jestli jsme se nezbláznili. Jako trenéři jsme doufali, že ne. Hráčky známe dlouho a na podobné situace je chystáme. Náš cíl je připravit je pro extraligu, takže podobná první zkušenost je pro nás k nezaplacení. I když samozřejmě byla na místě obava, jestli každý zápas neprohrajeme 0:10. Papírově by tomu tak být mělo, ale jsme rádi, že hráčky nám naši důvěru více než splatily a dokázaly sobě i ostatním, že už teď se dokáží popasovat s ženským florbalem.

Navíc turnaj odhalil řadu nedostatků, které ale dokážeme poctivým tréninkem odstranit. Jak se ale turnaj vyvíjel v jednotlivých zápasech?

FBC vs. Chodov 0:6
Úvodní zápas nám nesedl. Nefungovala ještě úplně chemie mezi mladými a ženami, nikdo si nebyl jistý, co má čekat a šlo spíše o utkání plné obav. I když byl Chodov určitě tým, se kterým jsme chtěli bojovat o body, v zápase byl jednoznačně lepší a trenéři po jeho konci o něco nervóznější, jak se s tím holky poperou a jak budou vypadat následující dva zápasy s favority turnaje.

FBC vs. Tatran 1:3
Zápas, ve kterém se vše zlomilo a který rozhodl o dalším směřování turnaje. Po Chodově jsme stihli krátkou poradu, po které se holkám povedlo úplně obrátit svůj herní projev. Nejistotu a obavy nechaly stranou a do zápasu s Tatranem vletěly jako jiný tým. Soupeř sice měl více ze hry a nás držela brankářka Tomšová, ale už jsme dokázali hrát vyrovnanou partii a vytvářet si šance. Ve druhé polovině zápasu jsme dokonce delší úseky dokázali diktovat tempo hry a s trochu lepší produktivitou byly body opravdu blízko. Konečný výsledek 1:3 s jedním z letošních kandidátů na extraligový titul je skvělý, ale ještě lepší byl samotný výkon.

FBC vs. Víktovice 3:3
Čtvrteční derby s ženami Vítkovic bylo lehce zastrašující. Mnohonásobný mistr ČR složený z řady českých, slovenských a polských reprezentantek proti týmu složenému z dorostenek, juniorek a pár žen. Papírově se dal očekávat dvojciferný výsledek. Na hřišti ale proběhlo jedno z největších Czech Open překvapení za mnoho let. Soupeř šel sice brzy do vedení, ale FBC se povedlo srovnat hru. Se šancemi soupeře opět pomohla skvělá Tomšová. S přibývajícími minutami se střídačka soupeřů stávala nervóznější a nervóznější a když se Michaele Klvaňové povedlo chvíli před koncem otočit na 3:2, bylo zaděláno na senzaci. A protože se Vítkovicím povedlo již pouze vyrovnat na 3:3 v závěrečné power-play, dočkaly se holky cenného bodu s Vítkovicemi, který řada dospělých hráček nezíská za celou kariéru.

FBC vs. WU19 2:8
Jak se týmu povedelo přepnout na Tatran a Vítkovice, tak se nezvládly přeladit na juniorskou reprezentaci. Emoce a výdej energie z předchozích dvou zápasů téměř nikdo nedokázal v pár hodinách odpočinku vstřebat. Od začátku rozcvičky jsme byli mimo, na hřišti od úvodu pasivní a nepovedlo se nám vrátit do zápasu. Repre, ačkoliv lehčí soupeř než předchozí dva, nás tak po zásluze vysoko porazila.

FBC vs. Tigers 6:1
Do závěrečného dne jsme ale vstoupili správnou nohou. Únavu jsme oklepali rychleji než soupeř a po vyrovnaném začátku jsme měli až do konce více ze hry. Dařilo se proměňovat šance a nakonec došlo s těžkým soupeřem k bezpečné výhře 6:1.

FBC vs. Panthers 3:1
Tentokrát jsme se poučili z předchozího dne a ve druhém utkání výpadek nepovolili. Panthers, nabuzení výhrou nad Tatranem, sice do utkání vstoupily sebevědomě. Postupně se ale začaly projevovat jak nově nabyté zkušenosti, tak zejména lepší kondiční připravenost. Ačkoliv tak výsledek není vysoký, měli jsme mnohem více vyložených šancí než ráno proti Tigers. I přes nízkou produktivitu jsme si ale odnesly další důležitou výhru.

Shrnutí
Turnaj přinesl o něco víc, než jsme čekali. Chtěli jsme nové zkušenosti se ženským florbalem pro mladé hráčky, chtěli jsme ženy, které nám jely pomoct, dostat do nové pozice v týmu. Že se nám navíc povede udělat 7 bodů, porazit 2 extraligové týmy a remizovat s mistrem, je obrovská nadstavba a odměna pro hráčky za jejich práci. Zároveň máme spoustu videomateriálu, který nám potvrdil, že věci, které trénujeme, mohou fungovat i na té nejvyšší úrovni. Objevili jsme ale také pár činností, které ke kterým florbal směřuje a na jejichž osvojení se musíme brzy zaměřit, aby byly hráčky ještě lépe připraveny i na mezinárodní úroveň.

Jdeme si odpočinout a zpátky do práce!

 

Facebook

Copyright © 2020 FBC CPP Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Livesport Superligy

Partneři Extraligy žen

Mediální partneři

Partneři