Veteráni čtvrtí v republice

pátek 11.5.2018 | VG |  

Těsně za medailovými příčkami skončil na finálovém turnaji republikového šampionátu veteránský tým FBC ČPP Ostrava. V semifinále mužstvo podlehlo Mladé Boleslavi 4:5 v prodloužení a v souboji o konečné 3. místo prohrálo s městským rivalem - Vítkovicemi 4:5.

Veteráni čtvrtí v republice

 
 
 

"Je to škoda, protože v semifinále jsme vedli 4:2, ale Boleslav nám před koncem dala dva slepené góly a vyrovnala. V prodloužení pak soupeř hrál přesilovku, kterou ke konci proměnil," líčil šéf klubu a hráč veteránského výběru Rolf Franke. "Jak říkám, je to škoda, protože po většinu zápasu jsme byli lepší. Boleslav se opírala jen o ještě nedávno extraligového gólmana Korába."
Zato sestava veteránů FBC Ostrava zůstává léta stabilní. "Hrajeme pořád ve stejném složení. Jenže věk nezastavíš. Potřebujeme do sestavy dostat mladší hráče," připustil Franke. "Veteránská kategorie je pro hráče nad 35 let, u nás hodně nad 40, dva tři padesátníci, takže když hrajeme proti pětatřicátníkům, rozdíl je velký."
Ve finálovém turnaji navíc přišlo oslabení vinou zranění. "Ve čtvrtfinále jsem si zlomil ruku, před semifinále se z rodinných důvodů omluvil další hráč. "Kdybychom byli k dispozici my dva, mohlo to dopadnout jinak. Mohli jsme to v závěru trochu uklidnit, ale takhle byli kluci zbytečně nervózní," zalitoval Franke.
Ve finále prohrála Mladá Boleslav s Tatranem Střešovice. "Tatran měl v brance Kafku, hrál za něj Fridrich, střídali tři pětky. Tatran to vzal poctivě, přijel s těmi hráči, kteří před lety sbírali tituly v extralize," doplnil Franke. 


Fotogalerie

                                                                                                                                                                                                                                                   

Kompletní fotogalerie

 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři