Zápas proti Otrokovicím bude pro muže klíčový

pátek 15.1.2016 | Michal Chadim |  

Pět utkání má před sebou Tipsport Superliga a pomalu ale jistě už jde do tuhého. Mužský tým ztrácí na osmou pozici čtyři body. Tuto pozici obklopují florbalisté Otrokovic a právě tento tým bude jejich soupeřem.

Zápas proti Otrokovicím bude pro muže klíčový

 
 
 

Tipsport Superliga a její základní část v letošním ročníku pomalu ale jistě jde do finále. Do konce základní části zbývá posledních pět zápasů a volné místo v play-off pomalu ubývají.

Ostravští florbalisté na postupovou osmičku ztrácí čtyři body. Poslední postupové místo obklopují hráči Otrokovic, kteří budou v tomto zápase soupeři mužů. Otrokovicím se v posledních zápasech příliš nedaří, neboť z posledních pěti zápasů získali pouze šest bodů. Na druhou stranu v posledních čtyřech zápasech v základní hrací době neprohrály. V minulém kole překvapily všechny florbalové fanoušky, neboť dokázaly získat jeden bod na palubovce favorita letošního ročníku - Chodova.

To Ostrava v letošním roce ještě nebodovala. První lednový víkend nezvládla zápas v Brně, poté v poháru i přes mohutný závěr prohrála v derby proti Vítkovicím a v posledním ligovém kole prohrály na Spartě. 

První letošní měření sil v ostravské ČPP Aréně nedopadlo dobře pro ostravské florbalisty, neboť nezvládly v domácím zápase druhou třetinu. Otrokovice v prostřední části čtyřmi góly si vytvořily rozhodující náskok, který v poslední části udržely a dotáhly tak zápas do vítězného konce.

Pohled na tabulku před osmnáctým kolem:

V závorce uvádíme soupeře jednotlivých týmu do konce ročníku a tučně reálné šance na body.

7. Sparta: (Vinohrady, Brno, Pardubice, Otrokovice, Vítkovice) - Reálný počet zisku bodů - 9 bodů

8. Otrokovice: -1 bod (Ostrava, Vítkovice, Brno, Sparta, Tatran) - Reálný počet zisku bodů - 9 bodů

9. Ostrava : -5 bodů ( Otrokovice, Litvínov, Vinohrady, Bohemians, Mladá Boleslav) - Reálný počet zisku bodů - 9 bodů


Ostrava aktuálně ztrácí na postupovou pozici čtyři bodů a na základě soupeřů jednotlivých týmů je zřejmé, že v zápase proti Otrokovicím musí muži získat minimálně bod, v ideálním případě body tři. Jenže i kdyby vyhráli a tím se dotáhli na Otrokovice na jeden bod, budou muset bodovat i v dalších zápasech v Litvínově a na Vinohradech bodovat. Navíc Otrokovice v posledních čtyřech bodech vždy bodovaly, tak mohou překvapit i v zápase proti Vítkovicím nebo Tatranu. Poslední kola tak budou hodně těžká a důležitá.

Ostrava tak musí v nadcházejících zápasech proti Otrokovicím, Litvínovu a Vinohradům bezpodmínečně maximálně bodovat a získat devět bodů a věřit v zaváhání soupeřů.

 

Související zápas

18.kolo

sobota 16.1.

 

5:3

 


Otrokovice

FBC Ostrava


Report

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři