Ženy FBC hlásí velkou posilu, přichází brněnská raketa Pavlína Bačová!

neděle 26.4.2020 | Redakce |  

Tým žen FBC posílí od sezóny 2020/2021 juniorská reprezentantka Pavlína Bačová, považována mnoha odborníky za aktuální českou "jedničku" mezi talentovanými mladými hráčkami. Poznejte ji blíže v krátkém úvodním rozhovoru.

Ženy FBC hlásí velkou posilu, přichází brněnská raketa Pavlína Bačová!

 
 
 

Ahoj Pájo, vítej v FBC. Čeká tě veliký krok, kdy se přesuneš do Ostravy, na novou školu a do nového týmu. Jsi z toho nervózní a co se ti honí v hlavě?

Ahoj, děkuji.

Určité obavy z toho všeho mám, stále si říkám, že ten přesun je relativně daleko, takže si užívám čas s rodinou, která mi bude hodně chybět. I když jsme se ségrou téměř celý rok trávily v Brně, naši za námi často jezdili, což už teď tolik nepůjde. Ale jsou to naši největší a nejvěrnější fanoušci, hlavně teda mamka, ta to hodně prožívá, s tátou pak řešíme, co bylo špatně nebo dobře. Sledují všechny zápasy, takže věřím, že se na nějaký přijedou podívat osobně, i se ségrami.

Vysokou zatím neřeším, v červnu mě čeká maturita, takže se snažím soustředit spíš na to.

Nejvíc samozřejmě přemýšlím nad florbalem, v týmu budu mít odlišnou roli, než na kterou jsem zvyklá, a celkově bude všechno jinak - tréninky, příprava. Já mám ale ráda výzvy, takže doufám, že v týmu zapadnu, bude se mi dařit a hlavně že se bude dařit nám!


Jaký obor jdeš do Ostravy studovat a jaká je tvoje vysněná kariéra?

V Ostravě se hlásím na obor Ergoterapie - je součástí rehabilitace, jde vlastně o nácvik soběstačnosti a věnuje se také rozvoji jemné motoriky. Přijde mi to velice zajímavé, baví mě práce s lidmi a v životě bych chtěla pomáhat lidem tak, aby měli co možná nejkvalitnější život.

Zatím jsem přijatá na obor Zdravotně-sociální péče, kam bych případně šla, kdybych nezvládla přijímačky na ergoterapii. 


Dlouhou dobu jsi byla v týmu se svojí sestrou, nyní se vaše cesty rozejdou, jak to vnímáš?

Myslím si, že tohle bude pro mě ze všeho nejtěžší. Celý život jsme spolu a najednou to každá budeme muset zvládnout sama, pro mě to bude zřejmě větší problém. Romča mi pomáhala úplně se vším - nemusela jsem vařit, chodila jsem k ní na masáže, cvičila se mnou, nakupovala. Byla moje nejlepší kámoška, ségra, a “máma” v jednom, zároveň je mojí největší podporou. Já jsem se, hlavně ten poslední rok, mohla soustředit jen na florbal a školu. Pak jsem ji za masáž pozvala třeba na oběd, do kavárny a občas jsem za ni uklidila :). Za spoustu věcí vděčím hlavně jí.

Poslední rok jsme spolu moc nehrály, což mě někdy mrzelo, protože si myslím, že jsme byly dobrá dvojka, i když jsme se občas nepohodly :). Florbalově to bez sebe zvládneme určitě, ale na tréninku, před zápasem nebo v autobuse mi bude chybět, mám ráda pohodu, a tu jsme si spolu vždycky dokázaly udělat. Upřímně si to bez ní nedokážu představit, ale jednou se rozdělit musíme a věřím, že to obě zvládneme


V půlce sezóny tě postihlo vážné zranění, ale do nadstavbové části jsi už zasáhla. Jsi aktuálně na 100% připravená naskočit do přípravy, nebo ještě dokončuješ rekonvalescenci?

V prosinci mi na reprezentačním přáteláku, kdy jsme hráli proti Bulldogs, praskl meniskus. Vazy byly naštěstí v pořádku, takže jsem od začátku měla v plánu, že do play off - down chci zasáhnout, to mi i vyšlo a stihla jsem odehrát 3 zápasy. Bylo to trochu uspěchané, takže jsem i ráda, že mám teď spoustu času na to, abych se mohla kolenu věnovat. Ještě ladím “detaily”, ale cítím se dobře a myslím si, že budu včas připravená!


Touto dobou ses měla chystat na MS juniorek, které ale bylo odloženo. Musí být hrozně těžké mít takovou nejistotu ohledně jednoho z vrcholů tvé dosavadní kariéry, jak to zvládáš a jak vnímáš situaci ve Švédsku, které funguje trochu jinak než ostatní státy a přesunuté MS je tak stále reálné?

Jsem strašně ráda, že mistrovství nebylo úplně zrušeno a stále máme naději. Situace se každým dnem mění, takže těžko odhadovat, jak to všechno dopadne. Určitě si myslím, že by to byla obrovská škoda, kdyby ta celá příprava byla “k ničemu”. Švédsko razí svoji cestu a netroufám si říci, jestli to nakonec bude správně nebo ne. 

Já se to snažím brát tak, jak to je - respektovat nařízení a připravovat se tak, abych mohla naskočit do přípravy v co nejlepším rozpoložení, což je pro mě teď nejdůležitější. Všechny máme mnoho času na to, abychom na tom byly hlavně fyzicky dobře. Já věřím, že budeme připravené a do Švédska v září odletíme. 


Společná letní příprava ještě nezačala, ale máš už v hlavě nějaké individuální a týmové cíle, čeho bys chtěla letos dosáhnout?

Mým momentálně největším cílem je se dostat do nominace na MS juniorek. Určitě bych chtěla nakouknout i do ženské reprezentace na nějaký trénink. 

V FBC se chci hlavně prosadit, což nebude úplně jednoduché. Co se týče týmových cílů, tak bych si rozhodně chtěla zahrát superfinále.

Mým nepochybně dalším velkým cílem, který nesouvisí s florbalem, je naučit se vařit :).


Díky moc, ať se ti daří, ať ti vyjde maturita a ať se co nejdříve můžeme potkat na hale! :)

 

Facebook

Copyright © 2020 FBC CPP Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři