Ztráta bodu nás moc mrzí, říká Mendrek

neděle 22.10.2017 | VG |  

Své čtyři kanadské body za hattrick a asistenci by útočník FBC ČPP Bystroň Group Ostrava Jakub Mendrek rád vyměnil za tříbodový zisk z Liberce. Jenže tým se po výhře 7:6 v prodloužení musí smířit se dvěma body.

Ztráta bodu nás moc mrzí, říká Mendrek

 
 
 

    Jakube, musí hodně mrzet ztratit tři body 6 vteřin před koncem třetí třetiny, že ?
Mrzí to velice, protože jsme chtěli ty tři body za každou cenu ubojovat. I ta závěrečná situace se zdála, že dopadne pro nás dobře, ale ta střela proplachtila mezi všemi a skončila až v brance.
   
Vedli jste už 3:0. Přišlo pak podcenění, že Liberec vyrovnal ?
Neřekl bych, že přišlo z naší strany podcenění. Spíše jsme polevili na nohách a Liberec dokázal celkem snadně srovnat skóre.
   
I ve třetí třetině jste třikrát vedli. Kde hledat klíč, že domácí se pokaždé dotáhli? Nezkušenost, nervozita, nebo něco jiného ?
Zpětně se ty situace hodnotí velmi těžce, protože jsem u těch situací byl na hřišti a jednalo se o individuální chyby, i moje, kterých jsem si vědom. Liberec dokázal potrestat naše chyby v obranné fázi. Stále máme na čem pracovat, abychom těmto chybám předešli.
   
Tobě se povedl hattrick a asistence. Byl to výkon podle tvých představ ?
Musím říci, že bych rád vyměnil kanadské body za tři body do tabulky. Nicméně cítím za výsledky zodpovědnost a snažím se týmu maximálně pomoci "body," které se zde ode mne očekávají. Dnes jsem udělal hodně individuálních chyb směrem dozadu, takže ty čtyři body beru jako kompenzaci týmu za svoje obranné chyby.
   
Byl jsi nervózní při trestném střílení v prodloužení, nebo ses to snažil brát jako rutinu ?
Nervózní jsem nebyl. Už si troufám říci, mám nějaké zkušenosti. Potřeboval jsem dát branku i z této individuální herní situace, abych si zvedl sebevědomí i na trestná střílení.
   
Jak moc pomůže týmu taková dvoubodová výhra po změně trenéra ?
Jak říkám velice mne a vím, že všechny ostatní, mrzí ta ztráta jednoho bodu, protože jsme přijeli do Liberce vyhrát za tři body. Avšak je potřeba být skromný a v naší situaci brát i dva body. Jsme momentálně na dosah příčkám první osmičky a půjdeme si za tím, ale půjde to jenom tvrdým tréninkem.

Fotogalerie

                                             

Kompletní fotogalerie

 

Související zápas

9.kolo

neděle 22.10.

 

6:7

 


Liberec

FBC Ostrava


Report

Preview

V Liberci odvedeme maximum, slíbil Trunkát(20.10.2017)

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři