ZELENÝ
KLUB
Žádné vzdálené vize a eko-koncepty.
U nás jede florbal na zelenou každý den.
ÚSPORA V ČÍSLECH
Co za rok ušetříme díky zeleným technologiím?
1200
stromů
24
tun CO2
12
tun uhlí
A k tomu všemu je to levnější, takže šetříme
i na nákladech.
ZELENÁ ŘEŠENÍ
Aktuálně máme spuštěno 9 zelených projektů.
A další se chystají!
PROJEKTY
FOTOVOLTAIKA
Solární panely na střeše sportovní haly
Naše sportovní hala je napájena vlastní fotovoltaickou elektrárnou. Na střeše budovy B aktuálně disponujeme solárními panely o výkonu 20 kW, které v letních měsících zvládnou pokrýt 100% odběru elektrické energie. Při nedostatku slunečního světla (zataženo, večerní časy) je automaticky využita akumulace (viz akumulace).
KOGENERACE
Efektivní ohřev vody, vytápění a výroba elektřiny
Instalovali jsme kogenerační jednotku, která z plynu vyrábí teplo společně s elektrickou energií. Dle aktuálních potřeb areálu lze vyrobenou elektrickou energii využít k okamžité spotřebě, uložit do akumulační baterie (viz akumulace) či ji odeslat do sítě. Obdobně můžeme posílat vyrobené teplo do prostor, kde je právě nejvíce třeba.
AKUMULACE
Uchovávání přebytků energie z fotovoltaiky a kogenerace
Pro efektivní využití sluneční energie a kogenerační jednotky máme nainstalovanou velkokapacitní akumulační baterii, která veškerou přebytečnou energii z fotovoltaiky a kogenerace skladuje pro pozdější využití (např. při večerním provozu haly) tak, aby nedocházelo ke zbytečnému odběru elektřiny ze sítě.
ELEKTROMOBILITA
Napojení kogenerace, fotovoltaiky a akumulace na autonabíječky
V areálu jsme nainstalovali dvě nabíjecí stanice pro elektromobily a od partnerské firmy máme dlouhodobě zapůjčena dvě elektrická auta. Energií z fotovoltaické elektrárny a kogenerační jednotky tak dokážeme nejen pokrýt spotřebu sportovní haly, ale také nahradit pohonné hmoty a omezit výfukové plyny našich vozidel.
RECYKLACE
Třídění odpadu a adukace členů klubu
Naše sportovní hala je vybavena 6 stanovišti pro třídění odpadu. Naši členové i návštěvníci haly tak mají možnost podpořit recyklaci odpadu. V případě mládežnických kategorií se snažíme o dostatečnou edukaci hráčů a hráček ze strany trenérů, aby možnost třídění odpadu využívali.
ÚSPORNÁ ŘEŠENÍ
Moderní funkce "chytrého domu" v rámci sportovní haly
Využíváme řadu řešení pro úsporu spotřeby vody a eletrické energie. Ve většině prostor spouští osvětlení pohybová čidla, nasvícení haly je prostřednictvím LED světel, pro splachování na toaletách využíváme nasbíranou dešťovou vodu a zbytkovou vodu z provozu bazénu.
DARUJ KREV
Spolupráce s MS krajem na podporu dárcovství krve
Vybraní hráči A-týmu mužů a A- týmu žen se zapojili do dvouleté komunikační kampaně Moravskoslezského kraje pro podporu dárcovství krve v regionu. Společně s dalšími sportovci (mimo jiné s Petrou Kvitovou) se snaží oslovit cílovou skupinu 18-35 let a motivovat ji k darování krve. Více na zde.
MOVEMBER
Každoroční akce na podporu boje proti rakovině prostaty
Mužský tým se zapojuje do celosvětové akce Movember, kdy si v listopadu nechává narůst kníry pro podporu boje proti rakovině prostaty. Celá akce je zakončena speciálním utkáním Superligy mužů, které je doplněno o edukační program, rozdávání Movember merchandisingu a veřejnou sbírku pro podporu fondu Movember.
STOP KOUŘENÍ
Zákaz kouření v celém sportovním areálu, včetně exteriérů
Náš sportovní areál jsme vyhlásili za nekuřácké území. Nejen, že se nesmí kouřit či vapovat ve vnitřních prostorách, kouření je zakázáno také před vstupem do haly a v nejbližším okolí. Nechceme, aby naši hráči a hráčky přišli do kontaktu s jakoukoliv formou kouření ve spojitosti s klubem či sportovním areálem.
PARTNERSTVÍ
V rámci projektu Zelený florbalový klub hledáme partnery, kteří chtějí své jméno spojit nejen se sportovním odvětvím, ale zejména s projekty společenské odpovědnosti. Vedle klasického reklamního plnění (reklamy v areálu, videospoty, loga na dresu apod.) dokážeme nabídnout také PR aktivity v podobě speciálních utkání či projektů.

„Pokud se také hlásíte k projektům společenské odpovědnosti a máte zájem spojit své jméno se sportovním klubem, který nehledí pouze na výsledky, ale pracuje na tom, aby zanechal odkaz pro další generace sportovců z Ostravy a okolí, neváhejte nás kontaktovat.“
KONTAKTY