
Muži to dokázali a po víkendových utkání ukončili sérii prvního kola play-down proti Karlovým Varům, čímž si také zachránili místo v Livesport Superlize pro příští ročník. Sobotní utkání přitom nabídlo největší drama z celé série, kdy sice muži vedli v průběhu utkání 2:0, Vary však srovnaly a zápas muselo rozhodnout až prodloužení. V neděli naopak Vary 3:1 vedly, otočka však tentokrát přišla z naší strany a nakonec si muži dokráčeli pro pohodové vítězství 8:4 a celkově 4:0 na zápasy.
29.03. FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – Florbal Vary 3:2pp
V první třetině třetího utkání jsme se branky nedočkali a museli jsme si na ni počkat až na začátek druhé třetiny. To se prosadil Daniel Chatrný, který si od mantinelu vyběhl na střed, natáhl na sebe obránce a tvrdou přízemní střelou pak poprvé překonal Draslara. Ve druhé třetině se FBC prosadilo i podruhé, když se v přesilovce trefil Pobořil, který dostal nabídku na střed od Matejčíka. Draslar si na jeho střelu sáhnul, ale nezměnil směr míčku dostatečně na to, aby zabránil brance.
Třetí třetina ale kompletně patřila hostující,u týmu. Brautferger z obrany poslal nepříliš razantní střelu, možná spíše hledal někoho na teč. Binder měl však zcela zakrytý výhled a míček prolétl bez dalších změn směrů až za jeho záda. Vary tohle nakoplo a po zbytek třetiny zasypávali branku FBC střelami. Po vyloučení Chatrného bylo jasné, že jde do tuhého. Vary přesilovku sehrály skvěle a Klápovi stačilo pouze nasměrovat míček směr brána, protože Binder na druhé straně neměl moc šancí na zákrok.
Prodloužení naštěstí pro barvy FBC netrvalo příliš dlouho. Chyby Varů na útočné polovině využil Vojáček, získal míček a poslal jej na Pobořila. Ten přes dva obránce střelou zápěstím podruhé překonal Draslara a rozhodl o třetím bodu pro Ostravu.
30.03. FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – Florbal Vary 8:4
Nedělní utkání nabídlo naopak nejdivočejší bitvu, alespoň co se branek týče. Narozdíl od třetího utkání jsme na branku čekali pouze 25 sekund, kdy se prosadil Filip Šubert, když po obtočení kolem branky procpal míček až za záda Draslara. Následovala však studená sprcha, o kterou se postaral nejlepší střelec Varů Klápa. Ten nejdříve srovnal a pak sám ještě navýšil skóre, obojí dost podobným způsobem – střela tahem ze střední vzdálenosti.
Klápa navíc ve druhé třetině dokonal svůj hattrick a dostal Vary do vedení 3:1. Před Ostravou tedy vstanul náročný úkol, tedy obrátit průběh zápasu. Tuhle misi započal Joonas Viitanen, který se prosadil v přesilovce střelou z první po nahrávce Matejčíka. Na 3:3 srovnal Matěj Vrátný, který tak přidal svůj druhý gól v Superlize. Vítěznou branku zasadil do branky Varů Markkula, FBC šlo tehdy do vedení 4:3.
Varům nezbylo než otevřít hru a jít all – in. Taktika jim však nepřinesla ovoce, naopak Ostrava toho dokázala využít. Na 5:3 navyšoval Chatrný, poté dvakrát do prázdné brány Murín. Vary ještě upravily na 4:7, to se však nelíbilo Matejčíkovi, který zalepil ,,centr“ Šuberta a na dva doteky překonal Draslara naposledy v tomto utkání a celé sérii.