Rozhovor: Mlejnková a Kotzurová v SSL!

Míša Mlejnková a Denisa Kotzurová kývly na nabídku, kterou jim přichystalo FBC Ostrava, a po dobu uzavření soutěží v ČR budou hrát švédskou SSL v dresu nováčka IBK Lund.


Vyjádření klubu:

Jsme rádi, že jsme mohli zúročit jeden z kontaktů, které jsme si vytvořili při našich přípravných Tour de Sweden v předchozích letech. IBK Lund je nováček SSL, který má skvělé zázemí univerzitního města, bezproblémovou dostupnost z Ostravy a především by v jeho dresu Míša i Denisa mohly mít možnost hrát významnou roli i během takto krátké stáže, kterou předběžně odhadujeme na nějaké 3-4 týdny, než se opět rozjedou české soutěže. Je nám jasné, že ani pro klub SSL nemusí být jednoduché zapracovat dvě nové hráčky v rozběhnuté soutěži a jen na několik týdnů, a jsme tak rádi, že se nám s Lundem podařilo dohodnout. Holky by měly čekat zápasy se Siriusem, Malmö, Thorengruppenem a Rönnby, dál se uvidí dle situace v ČR. Lund měl na začátek soutěže těžký los, ale s kvalitními soupeři uhrál těsné výsledky. Míša s Denisou určitě udělají maximum pro to, aby pomohly těžké zápasy převážit na stranu nováčka soutěže.

A jak vidí rychlý přesun samotné hráčky?


Ahoj holky, máte za sebou skoro 24 hodin od odletu, jak rychle se to celé semlelo?

Denisa: Musím přiznat, že hodně rychle. V pátek mi problesko jen tak v hlavě, že by nyní byla dobrá příležitost odjet hrát jinam, když u nás to nejde, a večer mi napsal Kuba (Robenek), co bych říkala na to, kdybych odletěla v pondělí do Švédska 🙂 Vyřídilo se mnoho věcí a nyní jsme tady.
Míša: Celé se to seběhlo neskutečně rychle 🙂 V pátek se mi Kuba ptal, jestli bych jela, že teď je asi nejlepší doba vzhledem k situaci v Česku, v neděli večer bylo vše dojednané a v pondělí k večeru jsme už seděly v letadle.


Jaké byly vaše pocity v posledních hodinách, když se odlet blížil?

D: Čím víc se to blížilo, tím to bylo horší. Ale zároveň jsem se hrozně těšila na příležitost, která se jen tak nenaskytne.
M: Já osobně jsem byla hrozně nervózní. Možná jsem do poslední chvíle nevěřila, že se to opravdu děje. Ale na druhou stranu jsem se moc těšila, tohle se neděje každý den.


Co následovalo po příletu? Prý jste měly hned trénink, jak probíhal?

M: 
Po příletu do Kodaně na nás na letišti čekal hlavní trenér, naložili jsme věci do auta a vyrazili jsme směr Lund. Hned z letiště jsme jeli na halu na trénink a po něm jsme se jely ubytovat.
D: Ano, na letišti v Kodani nás vyzvedl hlavní tréner a následovala asi 45 minutová jízda do Lundu. Už při příjezdu na halu nás holky velmi přátelsky přivítaly. Proběhla uvítací seznamovačka (musím se přiznat, ze než si zapamatuju všechna jména tak to bude hodně dlouho trvat) 🙂 a šlo se trénovat. Trénink měl už od začátku náboj a vysoké tempo, holky se navzájem povzbuzují a neustále mezi sebou komunikuji.
M: Všichni jsou tu moc ochotní a pomáhají nám. Trénink byl ve velkém tempu a poprvé jsme si vyzkoušely jejich herní systém. Líbí se mi, že se hodně podporují a komunikují.


Lund vám zvládl narychlo zajistit ubytování, jak jste se zabydlely a jak vypadá okolí?

D: Bydlíme v dvoupatrovém domku, kde každé patro má své vstupní dveře. Takže máme cele patro jen pro sebe. Ubytování je krásné, plně vybavené. Nic nám nechybí 🙂 Ráno jsme se šly projít do místního obchodu. Cesta vedla krásným parkem, který určitě využiji na ranní běhání, avšak cestou zpátky jsme trochu zabloudily, ale naštěstí má Míša dobrý orientační smysl a dorazily jsme v pořádku zpět.
M: Ubytování je super. Bydlíme v menším dvoupatrovém domku, kde máme k dispozici kompletně vybavené spodní patro. Pár metrů od ubytování je velký park, kterým se dá udělat krásná procházka do obchodu. Všechno tu vypadá stejně, tak máme občas problém se zorientovat, ale věřím, že to se časem zlepší 🙂


Čeká vás náročný program, víkendová cesta do Uppsally, návrat a středa a Malmö, pak výjezd do vzdálené Umea… to vše v 7 dnech. Jaká máte očekávání?

D: Očekávání jsou velká. Bude to úplně jiná úroveň nasazení, tempo, ale moc se na to těším. Doufám, že pomůžeme Lundu získat první body do tabulky. Všechny zápasy hrajeme venku takže cestování bude náročné, obzvlášť na zápas proti Thorengruppenu (Umea, cca 1200km – pozn. redakce), ale já myslím, že právě zápasy jsou to, co nás nejvíc baví a vždycky se na to těším, ať už to je kdekoliv a kdykoliv.
M: Očekávání jsou velká. Z Ostravy jsme zvyklé na dlouhé cesty, ale tady budou mnohem delší. Myslím, že i na nějaké zápasy budeme cestovat o den dříve, takže jsem zvědavá, jak to bude všechno probíhat. Na zápasy se moc těším, budou určitě ve vysokém tempu, na vysoké úrovni a doufám, že se nám s Lundem podaří bodovat a zlomit sérii porážek.


Zatím to vypadá, že jste jediné, kterým se povedlo z ČR “utéct” a budete hrát, jak to vnímáte?

M:
 Jsem ráda, že se to takhle rychle povedlo domluvit a o to víc, že se to povedlo zrovna s týmem z SSL. Zahrát si nejlepší ligu světa nám může neskutečně pomoct a i díky tomu se udržíme v zápasovém tempu.
D: Ano je to tak. Trošku si připadám, jako bychom utíkaly před válkou. Já jsem ráda za příležitost, která se naskytla. O to lépe, že to je zrovna do SSL a zahraju si nejlepší ligu na světě.


Spolupráce se Švédy funguje díky Tour de Sweden už několik let, takže o podobné možnosti se mluvilo delší dobu, teď jí jen přestávka uspíšila. Řešily jste to s klubem už dřív a chystaly se na to?

D: Ano, s klubem jsme to řešily už dřív. Psychicky jsem se na to pomalu připravovala. Ale vůbec by mě nenapadlo, že to bude až tak rychle. V původním plánu bylo odletět v průběhu sezóny na jeden měsíc. Ale tím, že se všechno stoplo, tak navíc nepřijdeme o žádné zápasy v Ostravě.
M: Je to asi měsíc zpátky, co Kuba přišel s touto možností odjet na nějaký čas do Švédska. V tu chvíli mě ani nenapadlo, že to bude takhle rychle. Ale je to strašně super, že se to povedlo.


Jak jste na tom s jazykem a jak tohle klape na hřišti?

M: 
Co se týče jazyka, tak problém není, všichni tu umí perfektně anglicky, takže jsme rády, že se nemusíme učit švédsky 🙂 holky jsou hodně komunikativní, takže i na hřišti by to mělo být v pohodě.
D: Rukama, nohama 😀 😀 Já myslím, že rozumím dost věcem, trošku problém je s mluvením, ale myslím, že to postupem času bude lepší a lepší. Už na včerejším tréninku jsme se s holkama v lajně snažily komunikovat a vždy jsme se pochopily, takže myslím, že problém nebude.


Je pro vás lepší, že s angažmá pomáhá přímo FBC Ostrava a řeší se Švédsko, nebo se spíš přikláníte k tomu, že si to po sezóně hráčky řeší samy a většinou berou švýcarské angažmá?

D: Samozřejmě Švédska SSL je nejlepší liga na světě a možnost hrát právě tady je super pocit. A tím že FBC má díky Tour de Sweden kontakty je jen výhoda. Ale švýcarské angažmá bude mít určitě taky něco do sebe.
M: Je super, že FBC má takové kontakty. Do SSL je hrozně těžké se dostat a pokud má klub kontakty, může to být o něco jednodušší a může to pomoci vyjednat i lepší podmínky, které tu máme skvělé. Samozřejmě každé zahraničí angažmá je strašně cenné nejen po florbalové stránce, ale i po té životní.


Díky moc za první odpovědi, určitě se zase ozveme, až budete víc zabydlené 🙂

D+M: Závěrem bychom chtěly poděkovat celému FBC Ostrava a IBK Lund, ale konkrétně nejvíc Kubovi, který na tom má největší zásluhu. Protože domluvit všechno za 3 dny je neuvěřitelné. Doufám, že klubu neuděláme ostudu a naopak Lundu pomůžeme urvat první body do tabulky.

Ženy jdou do semifinále!
18. 4. 2021
ženy
Ženy dělí pouhý bod od postupu do semifinále
17. 4. 2021
ženy
Paulína Hudáková: jsem připravená a těším se na Play-off!
15. 4. 2021
ženy
Ženy si jedou pro postup do Prahy
15. 4. 2021
ženy
Ženy i ve druhém kole porazily Panthers
11. 4. 2021
ženy
Ženy ovládly první kolo čtvrtfinále
10. 4. 2021
ženy
Ženy čeká čtvrtfinále proti Panthers
8. 4. 2021
ženy
Ženy jsou třetí! V play-off se střetnou s Panthers
7. 4. 2021
ženy
Ve středu ženy dohrají základní část. Dojde i na výběr soupeře
5. 4. 2021
ženy
Mužům ve čtvrtfinále skončila sezona
3. 4. 2021
muži
Mužům se stále nepodařilo porazit Vítkovice
1. 4. 2021
muži
POSILA: Jakub Robenek hlásí návrat do Superligy!!!
1. 4. 2021
muži
Muži se připravují na další dvě čtvrtfinálová kola
30. 3. 2021
muži
Muži prohrávají v sérii 0:2
28. 3. 2021
muži
Muži ztratili první zápas série
28. 3. 2021
muži
Ženy v posledních minutách podlehly Chodovu
27. 3. 2021
ženy
Tomáš Svačinka: Play-off bylo našim cílem a nyní se na něj těšíme!
26. 3. 2021
muži
DOHRÁVKA: V sobotu ženy přivítají Chodov
26. 3. 2021
ženy
Je tady play-off! Odstartuje v sobotu
24. 3. 2021
muži
Ženy drtivě porazily Olomouc!
22. 3. 2021
ženy
Ženy znovu podlehly Vítkovicím
20. 3. 2021
ženy
V neděli jedou ženy do Olomouce
19. 3. 2021
ženy
V sobotu čeká ženy odveta proti Vítkovicím
17. 3. 2021
ženy
Ženy vezou z Prahy další 3 body!
15. 3. 2021
ženy
Ženy zvítězily nad Jičínem!
13. 3. 2021
ženy
V neděli se ženy střetnou s Panthers
12. 3. 2021
ženy
V sobotu se ženy podívají do Jičína
11. 3. 2021
ženy
Muži neuspěli v bitvě o Ostravu
8. 3. 2021
muži
Ženy znovu vysoko vítězí nad Bulldogs!
6. 3. 2021
články
Muže čeká poslední kolo základní části!
5. 3. 2021
muži
V sobotu se ženy střetnou s Bulldogs
4. 3. 2021
ženy
Ženy podlehly Chodovu
3. 3. 2021
ženy
Petr Burýšek: Pokora, bojovnost, odhodlání a pracovitost!
3. 3. 2021
muži
Ve středeční dohrávce se ženy střetnou s Chodovem
2. 3. 2021
ženy
Ženy porazily Olomouc!
1. 3. 2021
ženy
Muži berou tři body proti České Lípě
28. 2. 2021
muži
Ženy těsně podlehly v bitvě o Ostravu
27. 2. 2021
ženy
V neděli ženy hostí Olomouc
26. 2. 2021
ženy
Muži v sobotu odehrají předposlední zápas základní části
25. 2. 2021
muži
Ženy čeká městské derby!
24. 2. 2021
ženy
Malwina Zagórska: V Ostravě se mi líbí a chci jí ještě více poznat.
24. 2. 2021
ženy
Ženy zvítězily nad Boleslaví!
24. 2. 2021
ženy
V úterý ženy čeká dohrávka s Boleslaví
22. 2. 2021
ženy
Ženy na poslední chvíli otočily proti Tatranu!
22. 2. 2021
články
Muži podlehli Bohemce
20. 2. 2021
muži
Ženy porazily Jičín!
20. 2. 2021
ženy
V neděli si ženy zahrají s Tatranem
19. 2. 2021
ženy
Muži si v sobotu zahrají s Bohemkou
18. 2. 2021
muži
FBC ČPP Ostrava ve spolupráci s partnery podpořilo handicapované sportovce
17. 2. 2021
muži
Ženy v sobotu přivítají Jičín!
17. 2. 2021
ženy
Muži v prodloužení podlehli Black Angels
16. 2. 2021
muži
Devět branek za dvanáct minut! Ženy porazily Bulldogs.
14. 2. 2021
články
V pondělí muži jedou do Prahy za Black Angels
13. 2. 2021
muži
Ženy v sobotu přivítají Bulldogs
10. 2. 2021
ženy
Ženy vezou ze Židenic výhru!
31. 1. 2021
ženy
Muži berou tři body za výhru nad Pardubicemi
31. 1. 2021
muži
Chodov vrací úder. Muži těsně prohrávají 6:5
30. 1. 2021
muži
V neděli naši hráči přivítají tým Sokoli Pardubice
29. 1. 2021
muži
V nedělním utkání ženy narazí na Židenice
28. 1. 2021
ženy
Muži v sobotu hostí Chodov
27. 1. 2021
muži
Pája Bačová: V noci jsem nespala, ale těšila jsem se!
27. 1. 2021
ženy
Bohemka překvapila. Ženy zvítězily po nájezdech
24. 1. 2021
články
Muži po souboji s Tatranem přerušili vítěznou šňůru
24. 1. 2021
muži
Muži si z Prahy vezou 3 body!
23. 1. 2021
muži
Ženy vítězí nad Startem. Došlo na 3 hattricky!
23. 1. 2021
ženy
Nedělní utkání mužů proti Tatranu ve Studiu Florbal
21. 1. 2021
muži
V neděli ženy čeká Bohemians
21. 1. 2021
ženy
V sobotu muži odehrají další utkání proti Spartě
20. 1. 2021
muži
Ženy se vrací! V sobotu si zahrají proti Startu
19. 1. 2021
ženy
Výhra nad Hattrickem a pět bodů Malajky!
17. 1. 2021
muži
Muži znovu porazili Vinohrady!
16. 1. 2021
muži
Hráči FBC si v neděli zahrají proti Hattricku
15. 1. 2021
muži
V sobotu muži hostí SKV!
13. 1. 2021
muži
Muži v prodloužení podlehli Boleslavi
9. 1. 2021
muži
V sobotu naši hráči přivítají Boleslav!
7. 1. 2021
muži
Online tréninky pro mládež jsou v plném proudu
7. 1. 2021
klub
Muži rozdrtili Otrokovice 9:1!
4. 1. 2021
muži
V pondělí si muži zahrají TV utkání s Otrokovicemi
3. 1. 2021
muži
ODLOŽENO: V prvním utkání roku se muži střetnou s Pardubicemi
1. 1. 2021
muži
Spouštíme první verzi nového webu FBC Ostrava
20. 12. 2020
klub
Muži po nájezdech vítězí nad Bohemkou!
13. 12. 2020
muži
Muži si připisují další výhru!
12. 12. 2020
muži
V neděli hráči FBC přivítají Bohemku
10. 12. 2020
muži
PŘESTUP: Daniel Šešulka posílí mužské áčko
9. 12. 2020
muži
V sobotu se muži utkají s Pardubicemi
9. 12. 2020
muži
Muži si z Lípy vezou tři body!
6. 12. 2020
muži
Hráči FBC jsou znovu poraženi, tentokrát Libercem
5. 12. 2020
muži
V neděli se muži podívají do České Lípy
3. 12. 2020
muži
Muži si znovu zahrají s Libercem
2. 12. 2020
muži
Muži prohrávají s Otrokovicemi
29. 11. 2020
muži
Muži se ze Střešovic vrací bez bodů
28. 11. 2020
muži
Bratrský souboj v Livesport superlize
25. 11. 2020
muži
V devátém kole muži doma přivítají Otrokovice!
25. 11. 2020
muži
V sobotu si muži zahrají s Tatranem
24. 11. 2020
muži
Muži podlehli Vítkovicím v TV utkání
16. 11. 2020
muži
Muži startují televizním utkáním!
13. 11. 2020
muži
Rozhovor: Mlejnková a Kotzurová v SSL!
13. 10. 2020
ženy
Muži porazili Spartu 4:3!
10. 10. 2020
muži
Ženy zvítězily nad Židenicemi 8:4!
10. 10. 2020
ženy
Muži v sobotu přivítají Spartu
8. 10. 2020
muži
Rozhovor: Mlejnková a Kotzurová v SSL!

Míša Mlejnková a Denisa Kotzurová kývly na nabídku, kterou jim přichystalo FBC Ostrava, a po dobu uzavření soutěží v ČR budou hrát švédskou SSL v dresu nováčka IBK Lund.


Vyjádření klubu:

Jsme rádi, že jsme mohli zúročit jeden z kontaktů, které jsme si vytvořili při našich přípravných Tour de Sweden v předchozích letech. IBK Lund je nováček SSL, který má skvělé zázemí univerzitního města, bezproblémovou dostupnost z Ostravy a především by v jeho dresu Míša i Denisa mohly mít možnost hrát významnou roli i během takto krátké stáže, kterou předběžně odhadujeme na nějaké 3-4 týdny, než se opět rozjedou české soutěže. Je nám jasné, že ani pro klub SSL nemusí být jednoduché zapracovat dvě nové hráčky v rozběhnuté soutěži a jen na několik týdnů, a jsme tak rádi, že se nám s Lundem podařilo dohodnout. Holky by měly čekat zápasy se Siriusem, Malmö, Thorengruppenem a Rönnby, dál se uvidí dle situace v ČR. Lund měl na začátek soutěže těžký los, ale s kvalitními soupeři uhrál těsné výsledky. Míša s Denisou určitě udělají maximum pro to, aby pomohly těžké zápasy převážit na stranu nováčka soutěže.

A jak vidí rychlý přesun samotné hráčky?


Ahoj holky, máte za sebou skoro 24 hodin od odletu, jak rychle se to celé semlelo?

Denisa: Musím přiznat, že hodně rychle. V pátek mi problesko jen tak v hlavě, že by nyní byla dobrá příležitost odjet hrát jinam, když u nás to nejde, a večer mi napsal Kuba (Robenek), co bych říkala na to, kdybych odletěla v pondělí do Švédska 🙂 Vyřídilo se mnoho věcí a nyní jsme tady.
Míša: Celé se to seběhlo neskutečně rychle 🙂 V pátek se mi Kuba ptal, jestli bych jela, že teď je asi nejlepší doba vzhledem k situaci v Česku, v neděli večer bylo vše dojednané a v pondělí k večeru jsme už seděly v letadle.


Jaké byly vaše pocity v posledních hodinách, když se odlet blížil?

D: Čím víc se to blížilo, tím to bylo horší. Ale zároveň jsem se hrozně těšila na příležitost, která se jen tak nenaskytne.
M: Já osobně jsem byla hrozně nervózní. Možná jsem do poslední chvíle nevěřila, že se to opravdu děje. Ale na druhou stranu jsem se moc těšila, tohle se neděje každý den.


Co následovalo po příletu? Prý jste měly hned trénink, jak probíhal?

M: 
Po příletu do Kodaně na nás na letišti čekal hlavní trenér, naložili jsme věci do auta a vyrazili jsme směr Lund. Hned z letiště jsme jeli na halu na trénink a po něm jsme se jely ubytovat.
D: Ano, na letišti v Kodani nás vyzvedl hlavní tréner a následovala asi 45 minutová jízda do Lundu. Už při příjezdu na halu nás holky velmi přátelsky přivítaly. Proběhla uvítací seznamovačka (musím se přiznat, ze než si zapamatuju všechna jména tak to bude hodně dlouho trvat) 🙂 a šlo se trénovat. Trénink měl už od začátku náboj a vysoké tempo, holky se navzájem povzbuzují a neustále mezi sebou komunikuji.
M: Všichni jsou tu moc ochotní a pomáhají nám. Trénink byl ve velkém tempu a poprvé jsme si vyzkoušely jejich herní systém. Líbí se mi, že se hodně podporují a komunikují.


Lund vám zvládl narychlo zajistit ubytování, jak jste se zabydlely a jak vypadá okolí?

D: Bydlíme v dvoupatrovém domku, kde každé patro má své vstupní dveře. Takže máme cele patro jen pro sebe. Ubytování je krásné, plně vybavené. Nic nám nechybí 🙂 Ráno jsme se šly projít do místního obchodu. Cesta vedla krásným parkem, který určitě využiji na ranní běhání, avšak cestou zpátky jsme trochu zabloudily, ale naštěstí má Míša dobrý orientační smysl a dorazily jsme v pořádku zpět.
M: Ubytování je super. Bydlíme v menším dvoupatrovém domku, kde máme k dispozici kompletně vybavené spodní patro. Pár metrů od ubytování je velký park, kterým se dá udělat krásná procházka do obchodu. Všechno tu vypadá stejně, tak máme občas problém se zorientovat, ale věřím, že to se časem zlepší 🙂


Čeká vás náročný program, víkendová cesta do Uppsally, návrat a středa a Malmö, pak výjezd do vzdálené Umea… to vše v 7 dnech. Jaká máte očekávání?

D: Očekávání jsou velká. Bude to úplně jiná úroveň nasazení, tempo, ale moc se na to těším. Doufám, že pomůžeme Lundu získat první body do tabulky. Všechny zápasy hrajeme venku takže cestování bude náročné, obzvlášť na zápas proti Thorengruppenu (Umea, cca 1200km – pozn. redakce), ale já myslím, že právě zápasy jsou to, co nás nejvíc baví a vždycky se na to těším, ať už to je kdekoliv a kdykoliv.
M: Očekávání jsou velká. Z Ostravy jsme zvyklé na dlouhé cesty, ale tady budou mnohem delší. Myslím, že i na nějaké zápasy budeme cestovat o den dříve, takže jsem zvědavá, jak to bude všechno probíhat. Na zápasy se moc těším, budou určitě ve vysokém tempu, na vysoké úrovni a doufám, že se nám s Lundem podaří bodovat a zlomit sérii porážek.


Zatím to vypadá, že jste jediné, kterým se povedlo z ČR “utéct” a budete hrát, jak to vnímáte?

M:
 Jsem ráda, že se to takhle rychle povedlo domluvit a o to víc, že se to povedlo zrovna s týmem z SSL. Zahrát si nejlepší ligu světa nám může neskutečně pomoct a i díky tomu se udržíme v zápasovém tempu.
D: Ano je to tak. Trošku si připadám, jako bychom utíkaly před válkou. Já jsem ráda za příležitost, která se naskytla. O to lépe, že to je zrovna do SSL a zahraju si nejlepší ligu na světě.


Spolupráce se Švédy funguje díky Tour de Sweden už několik let, takže o podobné možnosti se mluvilo delší dobu, teď jí jen přestávka uspíšila. Řešily jste to s klubem už dřív a chystaly se na to?

D: Ano, s klubem jsme to řešily už dřív. Psychicky jsem se na to pomalu připravovala. Ale vůbec by mě nenapadlo, že to bude až tak rychle. V původním plánu bylo odletět v průběhu sezóny na jeden měsíc. Ale tím, že se všechno stoplo, tak navíc nepřijdeme o žádné zápasy v Ostravě.
M: Je to asi měsíc zpátky, co Kuba přišel s touto možností odjet na nějaký čas do Švédska. V tu chvíli mě ani nenapadlo, že to bude takhle rychle. Ale je to strašně super, že se to povedlo.


Jak jste na tom s jazykem a jak tohle klape na hřišti?

M: 
Co se týče jazyka, tak problém není, všichni tu umí perfektně anglicky, takže jsme rády, že se nemusíme učit švédsky 🙂 holky jsou hodně komunikativní, takže i na hřišti by to mělo být v pohodě.
D: Rukama, nohama 😀 😀 Já myslím, že rozumím dost věcem, trošku problém je s mluvením, ale myslím, že to postupem času bude lepší a lepší. Už na včerejším tréninku jsme se s holkama v lajně snažily komunikovat a vždy jsme se pochopily, takže myslím, že problém nebude.


Je pro vás lepší, že s angažmá pomáhá přímo FBC Ostrava a řeší se Švédsko, nebo se spíš přikláníte k tomu, že si to po sezóně hráčky řeší samy a většinou berou švýcarské angažmá?

D: Samozřejmě Švédska SSL je nejlepší liga na světě a možnost hrát právě tady je super pocit. A tím že FBC má díky Tour de Sweden kontakty je jen výhoda. Ale švýcarské angažmá bude mít určitě taky něco do sebe.
M: Je super, že FBC má takové kontakty. Do SSL je hrozně těžké se dostat a pokud má klub kontakty, může to být o něco jednodušší a může to pomoci vyjednat i lepší podmínky, které tu máme skvělé. Samozřejmě každé zahraničí angažmá je strašně cenné nejen po florbalové stránce, ale i po té životní.


Díky moc za první odpovědi, určitě se zase ozveme, až budete víc zabydlené 🙂

D+M: Závěrem bychom chtěly poděkovat celému FBC Ostrava a IBK Lund, ale konkrétně nejvíc Kubovi, který na tom má největší zásluhu. Protože domluvit všechno za 3 dny je neuvěřitelné. Doufám, že klubu neuděláme ostudu a naopak Lundu pomůžeme urvat první body do tabulky.

Ženy jdou do semifinále!
18. 4. 2021
ženy
Ženy dělí pouhý bod od postupu do semifinále
17. 4. 2021
ženy
Paulína Hudáková: jsem připravená a těším se na Play-off!
15. 4. 2021
ženy
Ženy si jedou pro postup do Prahy
15. 4. 2021
ženy
Ženy i ve druhém kole porazily Panthers
11. 4. 2021
ženy
Ženy ovládly první kolo čtvrtfinále
10. 4. 2021
ženy
Ženy čeká čtvrtfinále proti Panthers
8. 4. 2021
ženy
Ženy jsou třetí! V play-off se střetnou s Panthers
7. 4. 2021
ženy
Ve středu ženy dohrají základní část. Dojde i na výběr soupeře
5. 4. 2021
ženy
Mužům ve čtvrtfinále skončila sezona
3. 4. 2021
muži
Mužům se stále nepodařilo porazit Vítkovice
1. 4. 2021
muži
POSILA: Jakub Robenek hlásí návrat do Superligy!!!
1. 4. 2021
muži
Muži se připravují na další dvě čtvrtfinálová kola
30. 3. 2021
muži
Muži prohrávají v sérii 0:2
28. 3. 2021
muži
Muži ztratili první zápas série
28. 3. 2021
muži
Ženy v posledních minutách podlehly Chodovu
27. 3. 2021
ženy
Tomáš Svačinka: Play-off bylo našim cílem a nyní se na něj těšíme!
26. 3. 2021
muži
DOHRÁVKA: V sobotu ženy přivítají Chodov
26. 3. 2021
ženy
Je tady play-off! Odstartuje v sobotu
24. 3. 2021
muži
Ženy drtivě porazily Olomouc!
22. 3. 2021
ženy
Ženy znovu podlehly Vítkovicím
20. 3. 2021
ženy
V neděli jedou ženy do Olomouce
19. 3. 2021
ženy
V sobotu čeká ženy odveta proti Vítkovicím
17. 3. 2021
ženy
Ženy vezou z Prahy další 3 body!
15. 3. 2021
ženy
Ženy zvítězily nad Jičínem!
13. 3. 2021
ženy
V neděli se ženy střetnou s Panthers
12. 3. 2021
ženy
V sobotu se ženy podívají do Jičína
11. 3. 2021
ženy
Muži neuspěli v bitvě o Ostravu
8. 3. 2021
muži
Ženy znovu vysoko vítězí nad Bulldogs!
6. 3. 2021
články
Muže čeká poslední kolo základní části!
5. 3. 2021
muži
V sobotu se ženy střetnou s Bulldogs
4. 3. 2021
ženy
Ženy podlehly Chodovu
3. 3. 2021
ženy
Petr Burýšek: Pokora, bojovnost, odhodlání a pracovitost!
3. 3. 2021
muži
Ve středeční dohrávce se ženy střetnou s Chodovem
2. 3. 2021
ženy
Ženy porazily Olomouc!
1. 3. 2021
ženy
Muži berou tři body proti České Lípě
28. 2. 2021
muži
Ženy těsně podlehly v bitvě o Ostravu
27. 2. 2021
ženy
V neděli ženy hostí Olomouc
26. 2. 2021
ženy
Muži v sobotu odehrají předposlední zápas základní části
25. 2. 2021
muži
Ženy čeká městské derby!
24. 2. 2021
ženy
Malwina Zagórska: V Ostravě se mi líbí a chci jí ještě více poznat.
24. 2. 2021
ženy
Ženy zvítězily nad Boleslaví!
24. 2. 2021
ženy
V úterý ženy čeká dohrávka s Boleslaví
22. 2. 2021
ženy
Ženy na poslední chvíli otočily proti Tatranu!
22. 2. 2021
články
Muži podlehli Bohemce
20. 2. 2021
muži
Ženy porazily Jičín!
20. 2. 2021
ženy
V neděli si ženy zahrají s Tatranem
19. 2. 2021
ženy
Muži si v sobotu zahrají s Bohemkou
18. 2. 2021
muži
FBC ČPP Ostrava ve spolupráci s partnery podpořilo handicapované sportovce
17. 2. 2021
muži
Ženy v sobotu přivítají Jičín!
17. 2. 2021
ženy
Muži v prodloužení podlehli Black Angels
16. 2. 2021
muži
Devět branek za dvanáct minut! Ženy porazily Bulldogs.
14. 2. 2021
články
V pondělí muži jedou do Prahy za Black Angels
13. 2. 2021
muži
Ženy v sobotu přivítají Bulldogs
10. 2. 2021
ženy
Ženy vezou ze Židenic výhru!
31. 1. 2021
ženy
Muži berou tři body za výhru nad Pardubicemi
31. 1. 2021
muži
Chodov vrací úder. Muži těsně prohrávají 6:5
30. 1. 2021
muži
V neděli naši hráči přivítají tým Sokoli Pardubice
29. 1. 2021
muži
V nedělním utkání ženy narazí na Židenice
28. 1. 2021
ženy
Muži v sobotu hostí Chodov
27. 1. 2021
muži
Pája Bačová: V noci jsem nespala, ale těšila jsem se!
27. 1. 2021
ženy
Bohemka překvapila. Ženy zvítězily po nájezdech
24. 1. 2021
články
Muži po souboji s Tatranem přerušili vítěznou šňůru
24. 1. 2021
muži
Muži si z Prahy vezou 3 body!
23. 1. 2021
muži
Ženy vítězí nad Startem. Došlo na 3 hattricky!
23. 1. 2021
ženy
Nedělní utkání mužů proti Tatranu ve Studiu Florbal
21. 1. 2021
muži
V neděli ženy čeká Bohemians
21. 1. 2021
ženy
V sobotu muži odehrají další utkání proti Spartě
20. 1. 2021
muži
Ženy se vrací! V sobotu si zahrají proti Startu
19. 1. 2021
ženy
Výhra nad Hattrickem a pět bodů Malajky!
17. 1. 2021
muži
Muži znovu porazili Vinohrady!
16. 1. 2021
muži
Hráči FBC si v neděli zahrají proti Hattricku
15. 1. 2021
muži
V sobotu muži hostí SKV!
13. 1. 2021
muži
Muži v prodloužení podlehli Boleslavi
9. 1. 2021
muži
V sobotu naši hráči přivítají Boleslav!
7. 1. 2021
muži
Online tréninky pro mládež jsou v plném proudu
7. 1. 2021
klub
Muži rozdrtili Otrokovice 9:1!
4. 1. 2021
muži
V pondělí si muži zahrají TV utkání s Otrokovicemi
3. 1. 2021
muži
ODLOŽENO: V prvním utkání roku se muži střetnou s Pardubicemi
1. 1. 2021
muži
Spouštíme první verzi nového webu FBC Ostrava
20. 12. 2020
klub
Muži po nájezdech vítězí nad Bohemkou!
13. 12. 2020
muži
Muži si připisují další výhru!
12. 12. 2020
muži
V neděli hráči FBC přivítají Bohemku
10. 12. 2020
muži
PŘESTUP: Daniel Šešulka posílí mužské áčko
9. 12. 2020
muži
V sobotu se muži utkají s Pardubicemi
9. 12. 2020
muži
Muži si z Lípy vezou tři body!
6. 12. 2020
muži
Hráči FBC jsou znovu poraženi, tentokrát Libercem
5. 12. 2020
muži
V neděli se muži podívají do České Lípy
3. 12. 2020
muži
Muži si znovu zahrají s Libercem
2. 12. 2020
muži
Muži prohrávají s Otrokovicemi
29. 11. 2020
muži
Muži se ze Střešovic vrací bez bodů
28. 11. 2020
muži
Bratrský souboj v Livesport superlize
25. 11. 2020
muži
V devátém kole muži doma přivítají Otrokovice!
25. 11. 2020
muži
V sobotu si muži zahrají s Tatranem
24. 11. 2020
muži
Muži podlehli Vítkovicím v TV utkání
16. 11. 2020
muži
Muži startují televizním utkáním!
13. 11. 2020
muži
Rozhovor: Mlejnková a Kotzurová v SSL!
13. 10. 2020
ženy
Muži porazili Spartu 4:3!
10. 10. 2020
muži
Ženy zvítězily nad Židenicemi 8:4!
10. 10. 2020
ženy
Muži v sobotu přivítají Spartu
8. 10. 2020
muži