Střešovice dokázaly porazit Bonusii čtyřbrankovým rozdílem

neděle 16.2.2014 | Petr Blakala

Dalším kolem pokračovala ženská nejvyšší soutěž. Ostravské ženy zajížděly na půdu střešovického Tatranu. Utkání patřilo zprvu mezi ty vyrovnanější, avšak po vyrovnávací brance Kieckové se prosazovaly pouze florbalistky domácího celku.

Střešovice dokázaly porazit Bonusii čtyřbrankovým rozdílem

 

21.kolo, 16.2.2014, 15:00
Střešovice
5:1(1:0, 1:1, 3:0)
Ostrava
Střešovice: Nováková (Blahutová) – Perlíková, Brabcová, Čermáková, Zehrerová, Nemravová, Veřmiřovská, Tvrzová, Hrycejová, Zabavská, Beranová, Chaloupková, Brotánková, Kramperová
Ostrava: Šulejová (Rousová, Kouřilová) - Kiecková, Ursiniová, Matějová, Viciánová, Bořucká, Sielecká, Škopková, Nováčková, Theuerová, Stankušová, Kovalská, Kadlecová, Kalnayová, Nguyenová, Szczurová, Némethová
Branky a nahrávky: 5. Beranová (Zabavská), 34. Kramperová (Zabavská), 56. Tvrzová (Hrycejová), 60. Brotáková (Chaloupková) – 24. Kiecková, 47. Bořucká (vla.). Rozhodčí: Jan Drška, Jiří Meisner. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváci: 48. Střely na branku: 26:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.

Komentář k zápasu

V první třetině se diváci příliš branek nedočkali, jelikož úvodní dvacetiminutovka byla velmi vyrovnaná. Až v 5. minutě utkání se ke střele dostala Barbora Beranová, který otevřela skóre utkání. Sotva se přehoupla první třetina do své druhé části, vyrovnat mohla Nováčková, která bohužel ztratila míček po přihrávce Matějové. Ostravanky dostaly možnost početní převahy, jenže ani tuto nabídku nevyužily a tak se do šaten odcházelo za stavu 1:0 pro domácí Střešovice.

Naději na otočení skóre vykřesala pro Ostravu bojovná Romana Kiecková, který napadala soupeřku tak dlouho, dokud nedostala míček do své moci. Poté jej zasunula za záda střešovické brankářky. Ve druhé periodě viděli diváci o jednu branku více, když se ještě ve 34. minutě prosadila Adéla Kramperová, která tímto vrátila Tatranu vedení zpět. Do konce prostřední části se již nic vážného nestalo.

Druhá branka Ostravy však padla do vlastní sítě. Nešťastnicí byla Andrea Bořucká, která tak darovala Střešovicím náskok dvou branek. V 55. minutě mohla snížit Vicianová, jejíž pokus lapila do své náruče brankářka Tatranu. O minutu později přidala čtvrtý gól pražského celku Andrea Tvrzová. Po této trefě Střešovic si Ostrava vyžádala timeout, jenže ani tento krok k brankám nevedl. Pětatřicet vteřin před koncem utkání pečetila výhru domácích Petra Brotánková.

Ohlasy trenérů

Luděk Pasecký (Tatran Omlux Střešovice): „Čekali jsme dnes od soupeře mnohem větší tlak a napadání. Ostrava nakonec ale hrozila jen z rychlých brejků po našich ztrátách ve středním pásmu, na což jsme ale byli předem připraveni. Měli jsme spoustu volnosti zahrát si kombinační florbal, kdybychom byli hladovější po gólech, mohlo být skóre vyšší."

Jakub Robenek Jakub (FBC ČPP BONUSIA Ostrava): „Třemi velkými chybami jsme Tatranu darovali tři góly zadarmo. Chyběla nám rychlost, dravost a síla v osobních soubojích. Přesto je pozitivní zlepšený obraný výkon, na kterém se dá stavět po zbytek sezony. Doufám, že to štěstí, které se k nám ne a ne přiklonit, si šetříme do play-down."

 
Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři