Ani v druhém utkání si muži nepřipsali body

úterý 24.9.2019 | Týna Zíková

V neděli 22.9.2019 vyrazili muži FBC ČPP Ostrava na utkání 2. kola nejvyšší mužské soutěže do Prahy, kde narazili na celek ACEMA Sparta Praha. Ani ve druhém utkání však nebyli muži úspěšní a odvezli si prohru 4:6.

2.kolo, 22.9.2019, 17:00
Sparta
6:4(0:0, 4:2, 2:2)
Sparta: Mart. Beneš (Čermák) – Ježek, Bartoš, Garčar, Marvánek, Zeman, Křenek – Kolstrunk, Juha, Ujhelyi – Zouzal, Velc, Pažák – Burian, Lang, Čermák – Pruner, Čáp, Veselý.
FBC Ostrava: Laja (Binder) – Posselt, Flašar, Kubíček, Lipový, J. Bauer – Klimscha, Dohnal, Stejskal – Šindler, Kaloč, Sovják – Zapletal, Eichner, Daniš – Sládek, Pícha.
Branky a nahrávky: 25. Velc (Zeman), 7. Velc (Čermák), 31. Křenek (Juha), 38. Křenek (TS), 52. Čermák (Pruner), 54. Juha (Ujhelyi) – 25. Daniš (Šindler), 39. Sovják (Dohnal), 44. Šindler (Sládek), 55. Sládek (Lipový). Rozhodčí: Lukáš Čížek a Lukáš Laštovička. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváci: 464. Střely na branku: 17:18.

První třetina utkání byla velmi opatrná z obou stran. Ostravský celek mohl na konci první části otevřít gólové skóre po vyloučení sparťanského Prunera, ale přesilovou hru nevyužil. První třetina tak nenabídla žádné gólové situace a stav byl vyrovnaný 0:0.

Oproti té první, přinesla druhá třetina velice zajímavé momenty. Gólové skóre v pětadvacáté minutě otevřela domácí Sparta. Vedení si však dokázala udržet pouze jednatřicet sekund! Na 1:1 srovnával po parádní akce 2 na 1 kapitán Jan Daniš. Během následujících pěti minut dokázala domácí Sparta využít další dvě gólové šance. Na tříbrankové vedení dvě minuty před koncem třetiny ještě zvýšil z trestného střílení Radim Křenek. To si ale novopečený tatínek Tomáš Sovják nenechal líbit a vrátil svůj celek do zápasu.

Do třetí třetiny tak vstoupili muži s dvoubrankovým mankem, které však dlouho nevydrželo. Ve čtyřiačtyřicáté minutě totiž parádní střelou ze středu snížil stav na 3:4 Matyáš Šindler. Sparta však toužila po prvním domácím vítězství, a tak se střelami Čermáka a Juhy dostala znovu do tříbrankového vedení. Michalu Sládkovi se však minutu poté znovu podařilo snížit na rozdíl dvou branek. Ostrava ještě zkoušela power-play, ale bez úspěchu.

Nejlepším hráčem utkání za FBC ČPP Ostrava byl vyhlášen gólman Štěpán Laja.

Další utkání odehrají muži v pátek 27.9.2019 od 19:00 hodin proti úřadujícímu mistrovi 1. SC TEMPISH Vítkovice, které se bude konat na hale SC Dubina Ostrava.

Copyright © 2020 FBC CPP Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt