Dramatické utkání Ostrava nezvládla

neděle 16.2.2014 | Petr Blakala

Předposlední utkání čekalo ostravské FBC na půdě Liberce. Byla to právě Ostrava, která se dostala do vedení, o které však přišla a po zbytek zápasu musela dotahovat ztrátu. Nakonec podlehla jednobrankovým rozdílem a vrací se domů s prázdnou.

Dramatické utkání Ostrava nezvládla

 

21.kolo, 16.2.2014, 17:00
Liberec
6:5(1:2, 2:1, 3:2)
FBC Ostrava
Liberec: Vaníček – Klucho, Uglanov, Štěpánek, Valeš, Blažek, Hůza, Marek, Veselý, Ferdan, Chvojka, Böhm, Uher, Krupička, Jaroslav Král, Jan Král, Vážný
FBC Ostrava: Mazánek – Plíhal, Švajný, Hudec, Skácel, Šešulka, Vítovec, Trulík, Komačka, Šimíček, Krzyžanek, Mertha, Lipový, Svačinka, Kašpar, Kašovský
Branky a nahrávky: 14. Štěpánek (Klucho), 27. Blažek (Štěpánek), 30. Blažek (Hůza), 44. Štěpánek (Vážný), 45. Uglanov, 51. Marek (Valeš) – 3. Krzyžanek (Švajný), 6. Mertha (Skácel), 35. Krzyžanek (Komačka), 47. Skácel (Šešulka), 57. Blažek (vla.). Rozhodčí: Jiří Dolanský, Vojtěch Sýkora. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 294. Střely na branku: 28:30. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:4, 6:4, 6:5.

Komentář k zápasu

Jako blesk se vrhli do utkání hosté z Ostravy, kteří se hned ve 3. minutě mohli radovat díky Petra Krzyžanka, který z první prostřelil brankáře libereckého týmu. O tři minuty později vypukla další ostravská radost, jelikož Skácelovu výzvu přijal Gabriel Mertha, čímž zajistil svému týmu dvoubrankový náskok. Trestné minuty Trulíka dokázali využít domácí hráči, za které skóroval ve 14. minutě Marek Štěpánek, jehož střela zapadla za záda Mazánka s opravdovým štěstím. Do konce prvních dvaceti minut se již nic vážného nestalo a hráči se rozešli do šaten za stavu 2:1 pro ostravské FBC.

Začátek druhé periody byl bezbrankový. Diváci viděli pouze vyloučení domácího Marka. Ve 27. minutě vyrovnával za Liberec Martin Blažek a o tři minuty později se domácí mohli opět radovat, jelikož druhou branku v tomto utkání zaznamenal předchozí střelec - Martin Blažek a poslal tímto svůj tým do vedení. Odpověď v podání Petra Krzyžanka přišla ve 35. minutě, když využil přihrávku spoluhráče Komačky a vyrovnal tak stav utkání na 3:3. Do kabin se odcházelo tedy s nerozhodným stavem.

Třetí dějství patřilo také Liberci. Na konci 44. minuty si převzal slovo Marek Štěpánek, který nad ničím nepřemýšlel a dokázal prostřelit Mazánka. O necelou minutu později přidával pátou branku domácího celku Dmitry Uglanov a Liberec byl rázem ve dvoubrankovém náskoku. Ve 47. minutě vykřesal naději pro ostravské FBC velmi produktivní Petr Skácel. Na to však dokázal odpovědět Tomáš Marek, který vrátil Liberci vedení o dvě branky. Šanci k vyrovnání dostali Ostravští v 57. minutě, kdy si míček do vlastní branky srazil Martin Blažek

Toho však nevyužili a utkání skončilo lépe pro Liberec, který si po zásluze připisuje tři body do extraligové tabulky.

Nejlepší hráči utkání: Marek Štěpánek (Liberec) - Petr Krzyžanek (Ostrava).

Ohlasy trenérů

Lukáš Nesměrák (FBC Liberec): "Naši hráči dokázali, že fyzikální zákony neplatí. Co jsme dokázali neproměni, bylo neskutečné. Soupeř měl prohrát o deset branek."

Jan Holovka (FBC Software Ostrava): "Za stavu 0:2 jsme měli zápas plně pod kontrolou, absolutně jsme přestali hrát a dovolili Liberci, aby ty jeho oslavy byly ještě lepší."

 
Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři