Lídr z Chodova poražen!

úterý 23.1.2018 | Radek Kučera

Odložení zápasu 5. kola Tipsport Superligy jako by hráčům FBC ČPP Bystroň Group Ostrava přišlo vhod. V dohrávaném utkání, ke kterému ostravský tým v původním termínu nedorazil kvůli poruše autobusu, totiž nyní dopadl pro FBC Ostrava nadmíru příznivě. Ve Dvoře Králové ostravští florbalisté porazili lídry soutěže z Chodova 6:5.

Lídr z Chodova poražen!

 

5.kolo, 23.1.2018, 18:00
Chodov
5:6(1:3, 1:2, 3:1)
FBC Ostrava
Chodov: Šantora – Fiala, Kašovský, Pražan, Kotlas, Podhráský, Strnad, Sýkora, Bouša – Maxa, Mikeš, Žák – Vávra, Koutný, Matejčík – Strachota, Plíhal, Ondrušek.
FBC Ostrava: Laja – Šebesta, Kuczera – Klimscha, Eichner, Hrabal – Daniš, Sládek, Křiva – Mendrek, Moravčík, Čonka-Skyba – Šindler.
Branky a nahrávky: 19.Strachota (Plíhal), 37.Strachota (Kotlas), 50.M.Podhráský (Strachota), 51.Mikeš (Vávra), 57.Vávra (Sýkora) - 1.Mendrek (Sládek), 18.Hrabal (Daniš), 19.Daniš (Šindler), 31.Sládek (Mendrek), 40.Klimscha (Kuczera), 55.Šindler (Hrabal). Rozhodčí: . Nábělek, Štengl. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 224.

Komentář k zápasu

"Do zápasu jsme šli s tím, že chceme Chodov překvapit a získat nějaké body. Kluci nechali na hřišti všechno, ukázali silné srdíčko," hodnotil asistent trenéra FBC Ostrava Jozef Grega.
Hráčům FBC Ostrava vyšel parádně už úvod střetnutí. Ve 21. vteřině šli zásluhou Jakuba Mendreka do vedení a v 18. minutě přidal druhou branku Filip Hrabal. chodovští sice za 23 vteřin snížili, ale za dalších 46 vteřin už FBC Ostrava znovu vedlo dvougólovým rozdílem po brance Jana Daniše. V polovině zápasu poslal Ostravany do trháku čtvrtou brankou Michal Sládek. Chodov pak snížil na 2:4, ale Jakub Mendrek mohl přidat pátý gól z trestného střílení. Úspěšný sice nebyl, ovšem dvacet vteřin před koncem druhé dvacetiminutovky vrátil FBC třígólový náskok Dominik Klimscha.
Ve třetí části sice ostravští florbalisté přestáli oslabení při vyloučení Jana Křivy, Pražané ale poté dvěma slepenými brankami snížili na rozdíl jediného gólu. Trenéři FBC Ostrava si vyžádali vzápětí oddechový čas, aby uklidnili své svěřence. Pomohlo to, a to dokonce až tak, že Matyáš Šindler vstřelil šestou branku. Ta se nakonec ukázala jako vítězná, neboť Chodov i přes enormní snahu nedokázal dát více než jeden gól.
"Výborný výkon celého týmu, na kterém se podepsal hlavně brankář Štěpán Laja svým skvělým výkonem. Byl to zápas, který pro nás může být tím důležitým, abychom se odrazili k play off," podotkl Grega. "My jsme hráli opravdu špatně. Od začátku jsme prohrávali většinu soubojů a bez toho se nedá vyhrát žádný zápas," konstatoval trenér Chodova David Podhráský.

Fotogalerie

                           

Kompletní fotogalerie

 
Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři