Muži i přes zlepšený výkon podlehli Brnu

neděle 1.11.2015 | Michal Chadim

Muži po nevydařeném zápase proti Vítkovicím nastoupili v rámci osmého kola na domácí palubovce proti favorizovanému Brnu. I když předvedli bojovný výkon, tak favoritovi podlehli 3:6.

Muži i přes zlepšený výkon podlehli Brnu

 

8.kolo, 1.11.2015, 18:00
FBC Ostrava
3:6(0:2, 1:1, 2:3)
Brno
FBC Ostrava: Klobučník(Laja) – Robenek, T. Svačinka, L. Svačinka, Trulík, Hromádka, Macháček, Lipový, Hrabal, Eichner, Dombrovský, Šimíček, Klečka, Vojtíšek, Pastor, Cirkl, Ivan, Komačka, Zbořil, Plíhal, Kolajta
Brno: Kejík (Kuhn) – Hauser, Brom, Kadlec, Jalový, Částek, Fuchs, Coufal, Juhaňák, Jeski, Koutný, Ondráček, Mendrek, Bauer, Kladivo, Krajcigr, Žižka, Jakůbek "C"
branky: 23. Adam Zbořil, 47. Petr Trulík, 50. Filip Hrabal - 6. Jiří Koutný, 9. Radek Krajcigr, 28. Aleš Jakůbek, 46. Radek Krajcigr, 53. Jiří Juhaňák, 60. David Coufal; rozhodčí: Lukáš Svrček - Radim Waliczko; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 131; zásahy brankářů: Jakub Klobučník 13 - Filip Kejík 8; po třetinách: 0:2, 1:1, 2:3;

Komentář k zápasu

Muži vstoupili do utkání oproti zápasu proti Vítkovicím aktivněji. Začali být agresivnější, což dělalo zpočátku hostům problémy. Obě mužstva se od počátku pokoušela o velmi rychlý a útočný florbal, který ale zdobili nepřesnosti v zakončení na obou stranách. 

V páté minutě se trošku razantněji opřel do soupeře domácí brankář Klobučník, za což byl trošku přísně vyloučen rozhodčími na dvě minuty za nedovolené bránění. Výhodu jednoho muže v poli se povedlo Brnu využít, když přihrávku Bauera přes celé brankoviště střelou z první proměnil ve vedoucí gól Jiří Koutný. Za necelé čtyři minuty to bylo pro hosty ještě zajímavější, neboť Koutný se proměnil v roli nahrávače. Tentokráte autor vedoucí branky přiťukl pod sebe na Radka Krajcigra, který tvrdou přesnou ránou překonal Klobučníka v bráně domácích podruhé.

Když už aji v samém závěru první třetiny Komačka trefil pouze boční síťku, tak se oba soupeři rozešli do kabin po první dvacetiminutovce s vedením Brna 2:0.

V druhé třetině se jako klíčové ukázalo vyloučení hostujícího Jiří Bauera, který zastavil nedovoleně utíkajícího Klečku. Za což bylo nařízené trestné střílení, který ale Filip Hrabal neproměnil. Navíc tak dlouho si vyskakoval po rozhodčích až dostal dvě minuty jako dárek navíc za nesportovní chování. Dvojnásobnou přesilovou hru Ostrava dokázala využít ke snížení na rozdíl jediné branky, kterou zaznamenal Adam Zbořil.  Radost domácích hráčů ale netrvala příliš dlouho, neboť za necelých pět minut kličkou do bekhendu překonal Klobučníka Aleš Jakůbek.

V druhé části druhé třetiny se nic vážnějšího nepřehodilo. Ostrava tak odcházela do šaten po čtyřiceti minutách z dvoubrankovou ztrátou.

Poslední třetina byla gólově úrodná, neboť v ní byly viděno pět branek. Nejprve Radek Krajcigir potrestal obrovskou chybu domácích v rozehrávce. Ostravští hráči se ale z obdržené branky nesesypali a dvěma rychlými góly Petra Trulíka a Filipa Hrabala snížili na rozdíl jediné branky.

Stejně jako v úvodu první třetiny, tak ani zde netrvala radost Ostravy příliš dlouho. Nádhernou střelou z pravé strany na bližší tyč totiž umístil míček do sítě Jiří Juhaňák.

Domácí hráči se v zápase pokoušeli ještě o zvrat v závěrečné power play. Ta jim ale příliš nevyšla, ba naopak v ní ještě jednou střelou do prázdné brány inkasovali zásluhou Davida Coufala

Ostrava tak i přes zlepšený výkon nevyhrála ani pátý zápas v řadě. Brno naopak díky vítězství poskočilo před reprezentační pauzou do čela extraligové tabulky.


Fotogalerie

                                                                                                                                                                                                                                             

Kompletní fotogalerie

 
Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři