Muži nasázeli Hattricku deset gólů a berou všechny tři body

sobota 12.10.2019 | Týna Zíková

Muži v sobotu 12.10.2019 v rámci šestého kola odehráli druhé domácí utkání, ve kterém se utkali s nováčkem FBŠ Hummel Hattrick Brno. Elitní celek FBC ČPP Ostrava si spravil chuť po nevydařených utkáních nové sezóny a nad Hattrickem zvítězil poměrem 10:3.

6.kolo, 12.10.2019, 17:00
10:3(2:1, 4:1, 4:1)
Hatrrick Brno
FBC Ostrava: Laja (Binder) – Kubíček, Lipový, Moravčík, Posselt, J. Bauer, Švajný – Sovják, Juhaňák, Klímek – Klimscha, Stejskal, Šindler – Eichner, Daniš, Sládek – Kaloč, Zapletal, Čonka-Skyba
Hatrrick Brno: Kejík (Kuhn) – Machálek, Jalový, Andrle, Dvořák, Sládeček, Horák, Medek – Halama, Procházka II, Gold – Fuchs, Coufal, Mar. Nagy – Ondráček, Grábl, Hronek – Kůra
Branky a nahrávky: 7. Posselt (Lipový), 12. Eichner, 21. Juhaňák (J. Bauer), 24. Eichner (Juhaňák), 34. Zapletal (Sovják), 38. Eichner (Stejskal), 42. Sládek (Šindler), 45. Sovják (Klimscha), 46. Kaloč (Sládek), 59. Sovják (Švajný) – 9. Mar. Nagy (Coufal), 38. Coufal (Sládeček), 57. Gold (Procházka). Rozhodčí: Both Martin, Černín Vladimír. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: 23:21.

Do utkání vstoupily oba týmy sice opatrně, ale za to velmi aktivně. Domácí Ostrava většinu času kontrolovala míček, gólové skóre ale otevřel až v sedmé minutě domácí Patrik Posselt. Hostující Brno se ale nenechalo zahanbit a za necelé dvě minuty srovnal stav Martin Nagy. Ostrava se ale ve dvanácté minutě dostala opět do vedení, když si v souboji našel míček Dominik Eichner a trefil se na první tyč přímo pod víko. Do konce třetiny si domácí tým ještě vytvořil několik šancí, ale stav se již neměnil a do šaten se tak šlo za stavu 2:1 pro Ostravu.

Druhá třetina začala lépe pro domácí tým. Už po jednatřiceti vteřinách zvýšil náskok svého týmu Jiří Juhaňák. Ostrava si vytvářela velký tlak a to také přineslo své ovoce v podobě dalšího gólu. Podruhé v zápase trefil Dominik Eichner a donutil tak Filipa Kejíka odejít z brány a místo něj nastoupil Filip Kuhn. Hattrick si vytvořil několik šancí, ale Štěpán Laja byl úspěšnější. Gólově tak opět úřadoval domácí tým a na rozdíl čtyř gólů zvýšil přesnou ranou ze středu hřiště Marek Zapletal. Brněnský tým se stále snažil tlačit, ale Laja stále svůj tým držel. Dominik Eichner měl v tomto zápase střeleckou. Svým dalším gólem završil hattrick a Ostrava si vytvořila již pětigólový náskok. Ten ale trval pouhých dvacet vteřin, když brněnský David Coufal svou trefou snížil na 6:2. Dvanáct vteřin před koncem ještě Ostrava dostala možnost přesilové hry, ale v té se nic nestalo a tak si zbytek přenesli do poslední části zápasu.

Ostravě se přesilovku sice nepodařilo využít, ale hned jednu vteřinu po jejím skončení se ze středu trefil Michal Sládek. Domácí byli stále při chuti a přidali tak ještě dva rychlé góly, když se nejdříve s trochou štěstí trefil Tomáš Sovják a chvilku po něm Dominik Kaloč. Hattrick také dostal možnost si zahrát přesilovou hru po vyloučení Tomáše Kubíčka, ta ale netrvala moc dlouho. Ve stejném čase byli vyloučeni hned tři hráči, domácí Jiří Bauer a dva hráči Hattricku. Poměr hráčů na hřišti se tak srovnal a hrálo se 3 na 3. Po návratu Kubíčka hrála Ostrava krátkou přesilovku 4 na 3, ale tu se jí využít nepodařilo. Hattrick se snažil ještě s výsledkem něco udělat, ale na víc než na snížení od Olivera Golda se už nezmohl. Necelé dvě minuty před koncem zápasu ještě upravil skóre na konečných 10:3 svým druhým gólem Tomáš Sovják a Ostrava si tak připsala první výhru nové sezóny.

Nejlepším hráčem utkání se za domácí tým stal Dominik Eichner.

Další utkání odehrají muži v sobotu 19.10.2019 s dalším nováčkem Black Angels. Utkání vypukne v 18:00 hodin na hale Jedenáctce v Praze.

Copyright © 2020 FBC CPP Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt