Muži slaví triumf v derby

sobota 19.11.2016 | VG

Do druhé poloviny základní části Tipsport Superligy vstoupili florbalisté FBC ČPP Bystroň Group Ostrava parádně. Ve 12. kole soutěže porazili v městském derby Vítkovice 6:5.

Muži slaví triumf v derby

 

12.kolo, 19.11.2016, 17:00
FBC Ostrava
6:5(0:2,1:1,5:2)
Vítkovice
FBC Ostrava: Klobučník – Kubíček, Heczko, Kuczera, Lipový, Šimíček, Chlebda – Chvastek, Malajka, Trulík – Klimscha, Jiří Šebesta, Hrabal – Eichner, Graclík, Smeták – Zbořil.
Vítkovice: Souček – Jankulár, Mertha, Nehera, Jakubec, Švajný, Jastřembský, Ivan, Komačka – Firda, Jan Šebesta, Gál – Hájek, Pešat, Bräuer – Matejčík, Delong, Matúš.
Branky a nahrávky: 37.Eichner, 44.Smeták (Klimscha), 44.Eichner (Hrabal), 45.Malajka, 46.Malajka (Šebesta), 60.Hrabal (Malajka) - 12.Komačka (Hájek), 19.Bräuer (Ivan), 39.Komačka (Matúš), 53.Komačka, 58.Hájek (Delong). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 385.

Komentář k zápasu

V bitvě o florbalové krále Ostravy prohrávali hráči FBC Ostrava 0:2 a 1:3, ale nakonec dokázali favorita zaskočit. Otočili skóre na 5:3, a byť hosté vyrovnali na 5:5, Filip Hrabal vstřelil 33 vteřin před koncem třetí třetiny vítěznou branku.
"Obrovská gratulace hráčum za předvedený výkon," chválil svěřence asistent trenéra FBC Ostrava Jan Holovka. "Rozjezd byl trošku pomalý ale finiš, ten byl na jedničku," pokračoval Holovka. Ve třetí třetině totiž domácí celek skóroval celkem pětkrát. A i když hosté v 58. minutě využili početní výhodu a vyrovnali, domácí si schovali ještě jeden úder na poslední minutu utkání. "Zápasy se hrají na body a o ty jsme přišli," konstatoval vítkovický kouč Pavel Brus.

Fotogalerie

                                             

Kompletní fotogalerie

 
Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři