Muži v derby těsně nestačili na Vítkovice

pátek 27.9.2019 | Týna Zíková

V pátek 27.9.2019 se odehrálo 3. kolo mužské Superligy florbalu! V ostravském derby se muži FBC ČPP Ostrava střetli s úřadujícím mistrem 1. SC TEMPISH Vítkovice a po nervy drásající koncovce nakonec podlehli těsným výsledkem 2:3.

3.kolo, 27.9.2019, 19:00
Vítkovice
3:2(0:0, 3:0, 0:2)
Vítkovice: Gurkovský (Bogdanski) - Hrubý, Firda, Sladký, Gattnar, Šebesta, Sidunov, Nehera, Herblich, Rýpar, Hájek, Hatala, Bräuer, Čech, Choma, Delong, Jurdzin, Besta
FBC Ostrava: Binder (Laja) - Sovják, Kubíček, Klimek, Lipový, Klimscha, Zapletal, Stejskal, Šindler, Eichner, Daniš, Sládek, Posselt, Bauer, Flašar, Homola, Dohnal, Kaloč
Branky a nahrávky: 21. Adam Delong (Martin Nehera), 30. Jiří Besta Šimon Hatala, 35. Marek Bräuer Rostislav Gattnar - 45. Matyáš Šindler (Jan Daniš), 57. Jan Daniš (Michal Sládek). Rozhodčí: Kamil Sojka a Ondřej Vašíček. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 320. Střely na branku: 17:19.

Oba celky vstoupily do utkání velmi opatrně. K vidění byla velmi vyrovnaná třetina, ve které bylo spoustu šancí, ale všechny skončily mimo branku nebo v náručích gólmanů Petra Gurkovského a Jana Bindera.

Druhá třetina byla už o něco zajímavější, bohužel ale ne pro hostující FBC Ostravu. Hned v první minutě otevřel skóre zápasu vítkovický Adam Delong. Ostrava si vypracovala několik šancí, ale Gurkovský byl stále stoprocentní. Naopak v zakončení úřadovaly Vítkovice, když po několika dorážkách překonal Bindera Jiří Besta. Vítkovice ještě do konce druhé třetiny přidaly jeden gól, když se přesně pod víko trefil Marek Bräuer. Ostrava tak do šaten odcházela s tříbrankovým mankem.

Ostravě nezbývalo nic jiného, než se snažit s nepříznivým stavem něco udělat. To se jim nakonec povedlo v pětačtyřicáté minutě, kdy na 3:1 snížil Matyáš Šindler. Po vstřelené brance se hra přelévala ze strany na stranu, ale žádný gól nepadl. V sedmapadesáté minutě ale po vyloučení vítkovického Besty dostala Ostrava příležitost se ještě více přiblížit. To se jim díky dobře sehrané přesilové hře povedlo, když se ze středu hřiště trefil kapitán Jan Daniš. Ostrava po oddechovém čase zkoušela ještě hru bez brankáře, ale po spoustě zahozených příležitostí zůstaly všechny tři body na půdě mistrovských Vítkovic.

Nejlepším hráčem za tým Ostravy byl vyhlášen Jan Daniš.

Další utkání je naplánováno na neděli 29.9.2019, kdy se poprvé mužský tým představí doma. Od 17:00 přivítá pražský celek TJ Sokol Královské Vinohrady.

Copyright © 2020 FBC CPP Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt