Ostrava se udržela v extralize!

sobota 26.4.2014 | Petr Blakala

Ostravské FBC potřebovalo vyhrát poslední utkání proti Hattricku Brno, aby se udrželo v nejvyšší florbalové soutěži. To se po dramatickém čtvrtém utkání podařilo a muži FBC ČPP Software Ostrava i příští sezonu budou hrát AutoCont extraligu!

Ostrava se udržela v extralize!

 

B4, 26.4.2014, 19:00
FBC Ostrava
9:8p(3:3, 1:1, 4:4 - 1:0)
Hattrick Brno
FBC Ostrava: Robenek (Krupa) – Plíhal, Šešulka, Komačka, Krzyžanek, Mertha, Lipový – Švajný, Foltinek, Řezáč, Skácel, Vítovec, Trulík, Šimíček, Ožana, Svačinka, Klimscha, Kašpar, Kašovský
Hattrick Brno: Kotula (Chrást) – Vojtíšek, Marek, Hauser, Houšť, Flek, Houbal, Macálka, Jan Hlaváček, Ondráček, Felkl, Habr, Eichner, Fliega, Kubala, Hrabal, Kolajta
Branky a nahrávky: 6. Skácel, 19. Krzyžanek (Skácel), 20. Skácel (Kašpar), 36. Trulík (Švajný), 42. Vítovec (Šešulka), 43. Vítovec (Švajný), 56. Šešulka (Trulík), 58. Šešulka (Robenek), 63. Lipový (Krzyžanek) – 2. Eichner (Habr), 5. Kolajta (Felkl), 10. Hauser (Hrabal), 37. Hrabal (Houbal), 41. Eichner (Habr), 46. Houšť (Hrabal), 47. Felkl (Hrabal), 53. Hrabal (Houbal). Rozhodčí: Lukáš Mikula, Kamil Sojka. Vyloučení: 0:0. Diváci: 138. Střely na branku: 28:21. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3, 4:5, 6:5, 6:8, 9:8.

Komentář k zápasu

První třetina čtvrtého barážového utkání začala v rychlém tempu. Hned ve 2. minutě se prosadil brněnský Dominik Eichner a Ostrava musela hned od prvních minut dotahovat. V 5. minutě přidal další trefu Hattricku Jan Kolajta, jenže na jeho gól dokázal odpovědět tvrdou střelou téměř z poloviny hřiště Petr Skácel, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. V 10. minutě však Brňané odskočili na rozdíl dvou branek. Zásluhu na tom měl David Hauser, jehož střela měla správný směr a zamířila za záda Robenka. Ke konci první periody však Ostravané zabrali a dokázali vyrovnat. Nejprve se trefil Petr Krzyžanek a v poslední minutě Petr Skácel, který byl dobře postavený u Kotulovy levé tyče.

Ve druhé části hry se diváci nedočkali tolik gólů, jako tomu bylo v předešlé třetině. Jako první udeřili Ostravané, kteří se poprvé v utkání dostali do vedení. Přesnou přihrávku totiž dostal Petr Trulík. Ten od bočního mantinelu rozvlnil tvrdou střelou brněnskou síť. Na to našel odpověď po minutě hráč Brna, Filip Hrabal. Ten zaručil vyrovnané skóre i po dalších dvaceti minutách. Hráči tedy odcházeli do kabin za stavu 4:4.

Ve třetím dějství se otevřela doslova gólová střelnice. Po 37 vteřinách od vhazování se prosadil Dominik Eichner, ale další vyrovnávací branku Ostravy obstaral Ondřej Vítovec. Za minutu a půl se Ostravané ujali opět jednobrankového vedení, kdy se opět prosadil Ondřej Vítovec, jenže po této brance Ostravy se hra otočila na druhou stranu a dvě branky vstřelilo Brno. Nejprve se na listinu střelců zapsal Martin Houšť, kterého doplnil ve 47. minutě Radek Felkl. Do třetice se trefil ke konci 53. minuty Filip Hrabal.

Domácí hráči se však nevzdali a v posledních pěti minutách vstřelili dvě branky, což zápas poslalo do prodloužení. Sedmou branku FBC vstřelil Daniel Šešulka, který byl autorem také vyrovnávací branky, když zužitkoval výhoz brankáře Robenka. V následném prodloužení rozhodl o výhře Ostravy Marek Lipový. Tato trefa zajistila Ostravanům účast v další sezoně AutoCont extraligy.

Nejlepší hráči utkání: David Hauser (Brno) - Daniel Šešulka (Ostrava).

Fotogalerie

                                             

Kompletní fotogalerie

 
Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři