Play-off je doma

neděle 5.3.2017 | VG

Florbalisté FBC ČPP Bystroň Group Ostrava poslední důležitý krok v základní části Tipsport Superligy zvládli na výbornou. V závěrečném 22. kole zvítězili v Kladně 9:8 a díky tříbodovému zisku se v dramatickém finiši vyšvihli až na konečné šesté místo.

Play-off je doma

 

22.kolo, 5.3.2017, 17:00
Kladno
8:9(2:1, 0:3, 6:5)
FBC Ostrava
Kladno: Cmíral – Řehoř, Holčák, Burian – Slivka, Mandler, Linhart – Přívara, Richtr, Štechmüller – Riebauer, Soukup, Nushart – Bednář, Cvrček, Louvar.
FBC Ostrava: Laja – Kuczera, Lipový, Jiří Šebesta, Eichner, Zbořil – Macháček, Chvastek, Malajka – Trulík, Hromádka, Klimscha – Hrabal, Sládek, Šimíček – Kezua, Kubíček, Smeták.
Branky a nahrávky: 5.Louvar (Soukup), 19.Soukup (Řehoř), 43.Přívara (Řehoř), 46.Soukup (Riebauer), 52.Richtr (Slivka), 57.Přívara (Riebauer), 59.Řehoř (Louvar), 60.Přívara (Riebauer) – 18.Kuczera (Lipový), 23.Trulík (Macháček), 30.Hrabal (Malajka), 34.Kuczera (Smeták), 45.Malajka (Šebesta), 48.Šebesta (Hrabal), 49.Smeták (Klimscha), 53.Sládek (Smeták), 55.Šebesta (Hrabal). Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Oslabení: . 0:0 Diváci: 89.

Komentář k zápasu

"Přitom jsme utkání nezačali dobře. Byli jsme všude pomalejší, hlavně v osobních soubojích," uvedl kouč ostravského družstva Martin Smeták.
Ostravští florbalisté prohráli úvodní dvacetiminutovku 1:2, ale ve druhé části se zvedli. Domácímu celku nasázeli tři branky. "Po první třetině jsme změnili rozehrávku a začalo to fungovat," pochválil Smeták své svěřence.
Hosté dokázali skóre navýšit až na čtyřbrankový náskok. Jenže za stavu 9:5 jako by přestali hrát. "V posledních pěti minutách jsme měli ruce nahoře a nakonec z toho bylo drama," připomněl ostravský kouč hektický závěr, v němž domácí třikrát skórovali. Svou poslední branku ovšem vstřelili tři vteřiny před koncem základní hrací doby, a na vyrovnání tak už neměli čas.
"Jeli jsme do Kladna pro důležité vítězství a to si odvážíme. Plníme tak cíl, který jsme si dali před sezonou," dodal Martin Smeták.

Fotogalerie

       

Kompletní fotogalerie

 
Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři