Po derby stále bez bodu

pondělí 11.9.2017 | VG

Ani ve druhém kole Tipsport Superligy se florbalistům FBC ČPP Bystroň Group Ostrava nepovedlo získat body. Po domácí prohře s Českou Lípou podlehli v městském derby Vítkovicím 2:7.

Po derby stále bez bodu

 

2.kolo, 11.9.2017, 18:40
Vítkovice
7:2(1:1, 3:0, 3:1)
FBC Ostrava
Vítkovice: Souček - Jankulár, Nehera, Jastřembský – Firda, Jan Šebesta, Vilím – Rýpar, Gál, Bräuer – Děček, Hájek, Delong – Němec, Jurdzin, Hubálek – Sova
FBC Ostrava: Laja – Kubíček, Hromádka, Lipový, Jiří Šebesta, Kučera, Zbořil – Chvastek, Trulík, Klimscha – Hrabal, Eichner, Daniš – Sládek, Mendrek, Miške – Křiva, Čonka-Skyba, Moravčík.
Branky a nahrávky: . 3.Vilím, 22.Jan Šebesta, 24.Bräuer, 40.Hájek, 41.Firda, 54.Rýpar, 60.Hájek - 16.Mendrek, 43.Eichner. Rozhodčí: K.Sojka, T.Sojka. Vyloučení: 4:3 navíc Eichner (OST) na 5.min. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 240.

Komentář k zápasu

"Rozhodlo nasazení a dále rozdíl v kvalitě přesilovek," uvedl asistent trenéra FBC Ostrava Michal Trunkát.
Jeho slova potvrzuje pohled na zápasové statistiky. Vítkovičtí dokázali třikrát využít početní výhodu, kdežto hráči FBC Ostrava se v přesilovce prosadili pouze jednou, a to ještě náhodnou brankou po odrazu míčku od nohy bránícího hráče soupeře. FBC Ostrava sice zvládlo pětiminutové oslabení při vyloučení Dominika Eichnera, další prohřešky proti pravidlům už ale domácí Vítkovice nekompromisně trestaly.
"Roli hrálo i  naše neproměňování šancí," zmínil kouč Trunkát další z klíčových momentů zápasu. "Už v první třetině jsme tam měli několik šancí, ale nejsme schopni je zakončit," podotkl trenér Martin Smeták. Ve druhé třetině za stavu 1:3 mohl vrátit FBC Ostrava do hry Jakub Mendrek, ale nabídnutou šanci při trestném střílení promarnil. Míček mu při zakončení sklouzl z hole a letěl daleko vedle branky. Ani v dalších šancích hráči hostujícího celku na vítkovického gólmana Součka nevyzráli. Přelstil ho až z dalšího trestného střílení Dominik Eichner.
Ve třetí části kouč Smeták stáhl hru na dvě formace, v závěru se tým i pokusil o zázrak při hře bez brankáře, byl z toho ale jen inkasovaný sedmý gól do prázdné branky. "Nesmíme se vzdávat. Musíme se zvednout. Všichni věříme, že náš tým má minimálně na semifinále," zdůraznil trenér Smeták.

 
Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři