Přetahovanou o vedení vyhrály ženy Ostravy!

neděle 18.10.2015 | lova

Velmi napínavé utkání sehrály ženy Ostravy proti Olomouci. Zápas se nevyvíjel pro domácí tým zpočátku moc dobře, ale nakonec zůstaly tři body doma a také vybojovaná pátá pozice tabulky.

Přetahovanou o vedení vyhrály ženy Ostravy!

 

5.kolo, 18.10.2015, 15:00
Ostrava
7:4(1:2, 2:1, 4:1)
Olomouc
Ostrava: Holubová (Košťálová) – Kahánková, Vinklerová, Šuranyiová, Wolfová, Podroužková, Voláková, Viciánová, Šablaturová, Škopková, Lichnová, Paloncyová, Káčová, Režnarová, Kajfoszová
Olomouc: Tomšová (47. Grufíková) – Reimerová, Janošová, Pavlíková, Suchánková, Oháňková, Kamínková, Zamazalová, Sklenářová, Jakubkovičová, Seevaldová, Lišková, Bestrová
Branky a nahrávky: 7. Režnarová (Viciánová), 23. Káčová (Viciánová), 25. Režnarová, 46. Káčová (Režnarová), 47. Káčová, 58. Režnarová (Káčová), 60. Káčová – 7. Kamínková, 12. Pavlíková (Reimerová), 27. Suchánková (Zamazalová), 43. Sklenářová

Komentář k zápasu

Od úvodního buly se oba týmy tlačily před branku, ale více střel těžila Ostrava. Všechny domácí pokusy však kryla zkušená Tomšová. Olomouc se spíše snažila překvapit střelami z dálky. Jedna se v sedmé minutě zatoulala do ostravské sítě a tak bylo skóre otevřeno. Domácí hráčky však na sebe nenechaly dlouho čekat a o necelou minutu později bylo znovu srovnáno. Ostrava však tahala za kratší konec provazu, když se jí nedařilo přesně zakončovat, kdežto Olomouci za záda Holubové spadl další míček po pokusu, který ani jako střela nevypadal.

Obrat nastal v prostřední části, když na 2:2 vyrovnala Veronika Káčová a po ní dostala Ostravu poprvé do vedení Markéta Režnarová. Ostravské ženy také dostaly možnost přesilové hry, jenomže ta se jim nemile vymstila. Do úniku se totiž dostala Barbora Suchánková a znovu bylo srovnáno. Hra se přelévala ze strany na stranu a míček rychle měnil majitelku. V prostřední periodě však už gól nepadl.

Olomouc naběhla do závěrečné dvacetiminutovky s chutí a už potřetí v utkání se dostala do vedení, když se ve velkém brankovišti po chybě domácí obrany prosadila Alena Sklenářová. Ovšem juniorská reprezentantka Veronika Káčová, hájící barvy Ostravy, vzala zodpovědnost sama na sebe a dvěma podobnými akcemi překlopila vedení na domácí stranu. Po pátém inkasovaném gólu však ruply nervy juniorské brankářské reprezentantce Tomšové a hodila maskou o zem. Za tento velice neprofesionální čin si vysloužila trest 2+10 za nesportovní chování a zápas pro ni skončil.

Ostravě se tak otevřely dveře pro další góly, když do branky Olomouce musela jedna z hráček hostujícího celku. Tuto šanci se však podařilo využít až v samotném závěru, kdy se prosadily Režnarová a poté Káčová do prázdné branky a konečný výsledek tak pro domácí činil 7:4.

Veronika Káčová si v zápase připsala pět bodů (4+1) a Markéta Režnarová body čtyři (3+1).

Nejlepší hráčky utkání: Alena Sklenářová (OLO), Markéta Režnarová (OVA).


Fotogalerie

                                                                                                                                                                                                                                                                         

Kompletní fotogalerie

 
Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři