Software získal v Mladé Boleslavi důležité body

sobota 26.10.2013 | Zuzana Košťálová

Důležité body si Ostrava přiváží z Mladé Boleslavi. Do zápasu vstupovala jako favorit domácí Mladá Boleslav, ale Software BILLY BOY zaskočil a po boji si připisuje do tabulky tři body.

Software získal v Mladé Boleslavi důležité body

 

8.kolo, 26.10.2013, 20:00
Ml. Boleslav
5:7(2:2, 0:2, 3:3)
FBC Ostrava
Ml. Boleslav: Bauer (Novotný) – Novák, Štěpánek, Rožnovják, Gwuźdź, Kadlec, Pluhař, Kalina, Křenek, Kroupa – Bouška P., Novotný, Ekl, Salát, Chroust Tom., Chroust Tad., Bína, Bouška J., Mátl, Ludvík, Curney, Baudisch, Fojta, Studený
FBC Ostrava: Krupa (Turek) – Plíhal, Šešulka, Komačka, Krzyžanek, Mertha, Lipový, Klimsha – Švajný, Hanic, Skácel, Bajkar, Trulík, Šimíček, Žák, Kašpar, Gál, Mayer
Branky a nahrávky: 5. Curney (Ekl), 18. Chroust Tom. (Bouška), 42. Ekl (Novotný), 43. Novotný (Gwuźdź), 50. Curney (Chroust Tom.) – 8. Mertha (Klimsha), 8. Mayer (Skácel), 23. Pluhař (vla.), 26. Lipový (Skácel), 48. Kašpar (Mertha), 51. Šimíček (Mertha), 60. Mayer (Skácel). Rozhodčí: František Pangerl a Jiří Šedivý. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Diváci: 386. Střely na branku: 19:21. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:7.

Komentář k zápasu

Do zápasu vstupovala jako favorit čtvrtá Mladá Boleslav a také to od začátku bylo znát. První větší šanci měl na holi Kadlec, ale nastřelil jen tyč ostravské branky. O chvilku později už se ale domácí radovali. Ekl našel zpoza branky volného Jiřího Curneyho a ten svou šanci proměnil. Software ale přidal na obrátkách a vyrovnávací gól si připsal Gabriel Mertha po střele téměř od půlky hřiště. Další překvapení přišlo záhy, a hostující tým se dostal do vedení zásluhou Miroslava Mayera. Hra se přelévala ze strany na stranu, oba brankáři měli plné ruce práce. Krupa musel hasit šanci Chrousta, který se ocitl sám před jeho brankou. A s úspěchem. Do konce první třetiny se ale BILLY BOY ještě dočkali vyrovnávací branky. V 18. minutě se před Krupou objevil Tomáš Chroust, od kterého se nastřelený míček odrazil za záda ostravského brankáře.

Po úvodním buly do prostřední části se hned ke střele dostal Krzyžanek, ale Bauer jeho pokus vykryl nohou. Poté dostala Ostrava možnost hrát přesilovou hru, kterou dokázala využít. Tentokrát stál v nesprávnou dobu na nesprávném místě domácí Josef Pluhař, a po střele Skácela se mu míček odrazil od nohy do vlastní branky. Další rána pro Mladoboleslavské přišla ve 26. minutě zápasu, kdy se napřáhl ke střele Marek Lipový a po zemi překonal Bauera. Zápas se začínal trochu vyostřovat, ale situaci rozhodčí dokázali uklidnit. V dobrých střeleckých pozicích se objevil Curney, Kadlec nebo Fojt, ale na skvělé zákroky Krupy byli krátcí a tak se skóre do konce třetiny už neměnilo.

Mladá Boleslav musela svou hru zlepšit, aby dokázala ještě se stavem utkání něco udělat. A stalo se tak ve 42. minutě. Po souhře Novotného s Jaromírem Eklem doputoval míček za brankovou čáru Ostravy. Hosté se tak dostali pod tlak a museli čelit několika nebezpečných akcím. Ale přesná střela Petra Novotného znamenala pro mladoboleslavské hráče vyrovnání. Mladá Boleslav se i nadále cpala před branku Ostravy. Brankovou konstrukci Krupy nastřelil Curney, ostatní šance hostující brankář bezpečně vychytal a podržel tak svůj tým. Ten se mu odvděčil brankou, která znamenala pro Software znovu vedení v utkání, když ostravský Petr Kašpar umístil balónek přesně k tyči Bauera. Ale BILLY BOY dokázali najít další odpověď. V utkání velice aktivní Jiří Curney po přihrávce od Chrousta zase srovnal krok s Ostravskými a na tabuli svítilo skóre 6:6. O půl minuty později se ale opět radovala druhá lavička. Rychlou kombinaci s úspěchem zakončil Patrik Šimíček a Ostrava si  vzala vedení zpět na svou stranu. Domácí se dostali do tlaku, ale šanci k vyrovnání jim trochu ztížil Křenek, který si vysloužil dvouminutový trest. A těsně po jeho návratu se prosadil ostravský Miroslav Mayer, který zpečetil výhru Ostravy na 5:7.

Hráči utkání: Jakub Krupa (Ostrava), Tomáš Novák (Mladá Boleslav).

Ohlasy trenérů

Miroslav Špalkek (BILLY BOY Mladá Boleslav): „Bylo to jedno z dalších náročných utkání. Celé utkání bylo trochu poznamenané individuálními chybami. Celkovému průběhu neprospěla řada faulů. Během dvou třetin jsme dotahovali jednobrankový náskok soupeře, který se nám podařilo vždycky stáhnout. Ve třetí třetině, kdy jsme si vytvořili tlak a hru jsme měli pod kontrolou, jsme inkasovali po dvou chybách. V závěru utkání jsme bohužel byli vyloučeni. Bohužel jsme inkasovali do prázdné brány."

Jan Holovka (FBC ČPP Software Ostrava): „Florbalově to není ještě úplně ono, ale je potřeba vyzdvihnout kolektivní a bojovný výkon týmu".

Fotogalerie

                                       

Kompletní fotogalerie

 
Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři