Úvodní zápas play-down Ostrava zvládla

sobota 8.3.2014 | Petr Blakala

Muže ostravského týmu čekalo odpoledne první kolo play-down, ve kterém změřili síly s dalekým Libercem. Utkání se celou dobu vyvíjelo lépe pro Ostravu, která nakonec střetnutí dotáhla do vítězného konce. Druhé utkání čeká ostravské FBC zítra, 9. 3. od 14:15 v ČPP Aréně.

Úvodní zápas play-down Ostrava zvládla

 

PD1, 8.3.2014, 13:30
FBC Ostrava
5:3(1:1, 0:0, 4:2)
Liberec
FBC Ostrava: Krupa – Plíhal, Šešulka, Komačka, Krzyžanek, Mertha, Lipový, Švajný, Skácel, Trulík, Šimíček, F. Žák, Svačinka, Klimscha, Kašpar, Kováč, Hudec, Foltinek, Kašovský
Liberec: Vaníček – Klucho, T. Marek, Veselý, Štěpánek, Böhm, Krupička, Nesměrák, Valeš, Blažek, Hůza, Ferdan, Strobach, Jakub Uher, Jaroslav Král, Jan Král, Vážný
Branky a nahrávky: 6. Žák (Krzyžanek), 45. Kašovský (Švajný), 49. Švajný (Komačka), 53. Svačinka (Skácel), 56. Svačinka – 13. Marek (Valeš), 54. Marek (Štěpánek), 55. Marek. Rozhodčí: Kamil Sojka, Tomáš Sojka. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 14:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3, 5:3.

Komentář k zápasu

První kolo play-down se přemístilo v sobotu na sportovní halu Sareza, kde si našli cestu hráči Liberce. Hned po vyhraném vhazování se do útoku hnala domácí Ostrava, avšak v prvním tažení byla neúspěšná. V polovině páté minuty měli domácí k dispozici početní převahu, kterou využil v 6. minutě Filip Žák za asistence Krzyžanka. O dvě minuty později mohli ostravští opět navýšit z přesilové hry, to se jim však nepovedlo a ve 13. minutě se podařilo hostům vyrovnat. Zásluhu na tom měl Tomáš Marek, který se dokázal uvolnit a využil nabídky Valeše. Do konce první třetiny nebyly k vidění další góly, a tak se hráči rozešli do kabin za stavu 1:1.

Prostřední část hry byla velmi vyrovnaná a diváci, kteří si našli cestu na Sarezu neviděli ani jeden gól. Akcí však bylo k vidění hodně - ve 27. minutě hrozil střelec prvního libereckého gólu Marek, který nedokázal na dvakrát překonat Krupu. Hosté se mohli poté ujmout vedení, avšak přesilovou hru nevyužili tak, jak by chtěli. Ve 33. minutě zatopili Vaníčkovi u svatyně Šešulka, který pálil bekhendem a poté Kašovský z hranice velkého brankoviště. Žádná střela se neujala, a tak platil i po dvou třetinách nerozhodný stav - 1:1.

Posledních dvacet minut hry však bylo o něčem jiném. Ve 45. minutě se do vedení dostala Ostrava, když dorážel míček do klece Liberce Dan Kašovský. O čtyři minuty později se k němu přidal Marek Švajný a rázem to bylo již o dvě branky. Domácí nedali Liberci příliš mnoho prostoru a o další čtyři minuty později si vzal slovo Tomáš Svačinka, který si oběhl klec Vaníčka a zasunul míček za jeho záda. Liberec na tuto branku však rychle odpověděl, když svou druhou branku v zápase zaznamenal Tomáš Marek. Ten samý střelec - Tomáš Marek se prosadil i v další minutě, když snižoval na rozdíl jediné branky a dal svému týmu naději na vyrovnání.

Vítězství v prvním utkání play-down zajistil Ostravě svým druhým gólem Tomáš Svačinka, jehož střela se odrazila od tyčky do brány Liberce. 

Nejlepší hráči utkání: Tomáš Marek (Liberec) - Jakub Krupa (Ostrava).

Ohlasy trenérů

Petr Koutný (FBC ČPP Software Ostrasva): „Soupeři děkujeme za zápas a Honzovi Královi přejeme brzkou rekonvalescenci"

Tomáš Fialy (FBC Liberecú: „Prohráli jsme, zítra vyhrajeme!"

Fotogalerie

                                                                                 

Kompletní fotogalerie

 
Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři