Výhra nad Libercem přišla v prodloužení

sobota 18.2.2017 | VG

Veledramatický finiš mělo utkání 20. kola Tipsport Superligy mezi FBC ČPP Bystroň Group Ostrava a Libercem. Hosté v ČPP Aréně vedli v průběhu zápasu 2:4 a ještě v 58. minutě 3:5, domácí ale dokázali v rozmezí 21 vteřin vyrovnat a v prodloužení urvat vítězství 6:5.

Výhra nad Libercem přišla v prodloužení

 

20.kolo, 18.2.2017, 17:00
FBC Ostrava
6:5p(1:2, 1:2, 3:1 - 1:0)
Liberec
FBC Ostrava: Klobučník – Kuczera, Lipový, Jiří Šebesta, Eichner, Klečka, Zbořil – Kubíček, Chvastek, Heczko – Malajka, Trulík, Hromádka – Klimscha, Hrabal, Šimíček – Sládek, Kezua.
Liberec: Vaníček – Klucho, Bitman, Veselý – Kořínek, Salát, Procházka – Valeš, Hůza, Marek – Štěpán, Böhm, Böhm – Baudish, Ferdan, Šoltys – Kroupa, Hiadlovský.
Branky a nahrávky: 14.Kuczera (Sládek), 26.Hrabal (Trulík), 50.Trulík (Šebesta), 58.Hrabal (Kuczera), 58.Trulík (Kuczera), 62.Hrabal (Šebesta) - 5.Kořínek (Salát), 13.Salát (Böhm), 38.Klucho (Valeš), 40.Valeš (Veselý), 56.Valeš (Ferdan).Rozhodčí: Galvas, Mikula. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 215.

Komentář k zápasu

"Čekali jsme těžký zápas a to se potvrdilo. Soupeř nám ve druhé třetině odskočil po dvou našich hrubých chybách, hlavně v naší přesilovce," připomněl ostravský trenér Martin Smeták nepovedenou početní výhodu ve druhé dvacetiminutovce, v níž se hostům podařilo skórovat. "Vypadalo to, že už na body nedosáhneme. Na poslední třetinu jsme si řekli, že budeme hrát trpělivě a že ty šance přijdou."
Ve třetí části se skutečně domácím povedlo snížit na 3:4, ale hra byla plná ostrých osobních soubojů, bylo znát, že ve vyhroceném utkání jde oběma týmům o hodně - o účast v play off. "My jsme zápas měli ve svých rukou dlouhých 57 minut, pak nám tam bohužel spadly náhozy z půlky, a tím jsme prohráli," prohlásil liberecký kouč Zdeněk Skružný.
"Šance, na které jsme trpělivě čekali, nakonec přišly. My jsme je proměnili a i s velkou dávkou štěstí bereme dva body," oddechl si Martin Smeták. "Takové vítězství jsme potřebovali, protože celou sezonu nám štěstíčko v koncech zápasů utíkalo a teď se k nám přiklonilo. Díky klukům za závěr zápas," dodal kouč FBC Ostrava.
Dva zápasy před koncem základní části drží ostravský tým sedmou příčku, osmý Liberec ztrácí tři body.

Fotogalerie

                                           

Kompletní fotogalerie

 
Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři