Vyhrál lepší, uznal po derby kouč Robenek

sobota 14.10.2017 | VG

V souboji o florbalové královny Ostravy musely hráčky FBC ČPP Bystroň Group Ostrava sklonit hlavy před družstvem Vítkovic. V 7. kole extraligy doma soupeřkám v derby podlehly 5:11.

Vyhrál lepší, uznal po derby kouč Robenek

 

7.kolo, 14.10.2017, 17:00
FBC Ostrava
5:11(1:2, 2:4, 2:5)
Vítkovice
FBC Ostrava: Tomšová – Vavrečková, Rybičková, Kotzurová, Jurečková, Grossová, Kajfoszová – Vrlíková, Šuranyiová, Pastušková – Nela Škopková, Káčová, Režnarová – K. Hudáková, P. Hudáková, Kapcová.
Vítkovice: Příleská – Kolářová, Halfarová, Klapitová, Koníčková, Ďuríková – Žůrková, M. Šponiarová, Ferenčíková – Enenkelová, K. Kociánová, Šupáková – Husková, Paloncyová, Martináková – Krzywaková.
Branky a nahrávky: 7.Jurečková (K.Hudáková), 21.P.Hudáková (Pastušková), 35.Kapcová (Pastušková), 54.P.Hudáková (K.Hudáková), 55.Kapcová (K.Hudáková) - 5.Halfarová (M.Šponiarová), 5.Husková (Ferenčíková), 22.Žurková (Klapitová), 23.Enenkelová (Martináková), 24.Enenkelová (Martináková), 40.Husková (Ferenčíková), 45.Klapitová (M.Šponiarová), 46.M.Šponiarová (Halfarová), 50.M.Šponiarová (Šupáková), 53.Halfarová (Koníčková), 53.Martináková. Rozhodčí: Prouza, Rogowski. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 152.

Komentář k zápasu

"Vyhrál opravdu lepší tým. Nezvládli jsme spíše základní věci. Propadali jsme v soubojích jeden na jednoho a pouštěli jsme soupeře do příliš velkého množství šancí," vysvětloval porážku kouč FBC Ostrava Jakub Robenek.
Domácí hráčky dokázaly s Vítkovicemi držet vyrovnané skóre jen v úvodní dvacetiminutovce, po které byl stav 1:2. Po druhé části už byl rozdíl tříbrankový, a když na začátku třetí třetiny hostující celek přidal slepené dvě branky, po nichž už byl stav 3:8, nevypadalo to s domácími příliš pozitivně. V pohodě hrající hosté přidali další tři góly, až pak se ke slovu dostala domácí ofenziva. Hráčkám FBC Ostrava se však už povedlo jen dvěma brankami kosmeticky korigovat skóre.
"Zápas nám ale poskytl kvalitní materiál, který nás může posunout zase o kousek blíž k cíli," naznačil Robenek, že družstvo i přes vysokou prohru neztrácí ambice. Letošní sezona totiž vyvrcholí Superfinále, které se bude hrát v Ostravě. "Superfinále by bylo skvělé, ale zatím k němu máme daleko," podotkl Robenek. "Pár situací mělo FBC opravdu krásných. Přeji družstvu úspěšnou cestu, ať si to můžeme rozdat v ostravském finále," doplnil trenér Vítkovic Richard Urban.

Fotogalerie

                                                                                               

Kompletní fotogalerie

 
Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři