Ženám se zápas v Liberci nevydařil

sobota 24.10.2015 | Michal Chadim

V rámci šestého kola absolvovaly dalekou cestu do severočeského Liberce, kde o osudu celého utkání rozhodla nekoncentrovanost Ostravy v druhé třetině, ve které si domácí hráčky vytvořily rozhodující náskok a dotáhly tak zápas do vítězného konce.

Ženám se zápas v Liberci nevydařil

 

6.kolo, 24.10.2015, 19:00
Liberec
4:1(0:0, 3:0, 1:1)
Ostrava
Liberec: Štěpánová (Starečková) – Dostalíková, Psyková, Gruntová, Havlíková, Bursová, Kosová, Leierová, Hanušová, Pillerová, Urbanová, Veidlová, Loudová, Gadžinská, Gregorová, Kabeláková, Š. Mlejnková, Shamaninová.
Ostrava: Holubová (Košťálová) – Kahánková, Vinklerová, Wolfová, Podroužková, Voláková, Nikol Škopková, Lichnová, I. Paloncyová, Káčová, Režnarová, Šuranyiová, Kajfoszová, Krečmerová.
Branky a nahrávky: 21. Dostalíková (Leierová), 26. Veidlová (Loudová), 39. Mlejnková (Veidlová), 54. Bursová (P. Havlíková) – 52. I. Paloncyová (Káčová)

Komentář k zápasu

Ostravské florbalistky předvedly do utkání povedený start, když si již po pár sekundách vytvořily rychlou kombinační akci, na jejímž konci byla ostravská kanonýrka Veronika Káčová, která ale ve vyložené šanci netrefila odkrytou branku libereckého týmu. Po této rychlé akci nám pak hra trošku upadla a na hřišti se začaly množit nepřesnosti. A když už se některá z hráček dostala k zakončení, tak si s její střelou dokázala soupeřova brankářka poradit. V první třetině se tak diváci v Liberci branky nedočkali.

To druhá třetina byla o něčem jiném. Liberecké hráčky přidaly na aktivitě, což začalo dělat Ostravankám velké problémy. Prakticky hned z první větší akce se dokázala prosadit domácí Martina Dostálíková, která z pravé strany trefila přesně na vzdálenější tyč. Liberec se tím dostal do pohody a Ostrava začala být herně nervózní, z čehož pramenily zbytečné chyby. Jednu takovou dokázal Liberec potrestat zásluhou Lucie Veidlové. Když už se hostující holky dokázaly dostat do zakončení, tak libereckým hráčkám pomohla jejich brankářka. Ostrava tak až na pár šancí, které zlikvidovala domácí gólmanka, nic nepředvedla. Naopak Liberec byl důrazný a Šárka Mlejnková toho dokázala využít k třetímu gólu.

O druhé přestávce udělal trenér Robenek mezi svými hráčkami „ slovní průvan “, což je alespoň mírně nakoplo. Vytvořily si několik šancí, ty ale nedokázaly stejně jako v předcházejícím průběhu zápasu proměnit. Tuto statistiku se podařilo přerušit až osm minut před koncem Ivaně Paloncyové, která tak pro Ostravu vykřesala jiskřičku naděje. Tu ale hned vzápětí uťala šťastnou střelou ze střední vzdálenosti Nikola Bursová.

Liberec si ve zbytku zápasu svůj náskok ubránil a zaslouženě si v sezóně připsal druhé vítězství. Ostrava se tak domů napříč republikou vrací s prázdnou.

 
Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři