Ženy na mistryně z Vítkovic nestačily

pátek 28.11.2014 | Petr Blakala


Ženy na mistryně z Vítkovic nestačily

 

12.kolo, 28.11.2014, 18:00
Ostrava
1:9(1:3, 0:2, 0:4)
Vítkovice
Ostrava: Rousová – Kahánková, Matějová, Vicianová, Lichnová, Režnarová, Vinklerová, Voláková, Kadlecová, Kalnayová, Nguyenová, Stankušová, Szczurová, Némethová.
Vítkovice: Kubíčková – Šupáková, Šrotová, Halfarová, Karkošková, Ferenčíková, Klapitová, Pastušková, Miksová, Sládečková, Enenkelová, Léblová, Kociánová, Ratajová, Vobořilová, Paloncyová, Laitinen, Hložanková.
Branky a nahrávky: 13. Lichnová – 3. Ratajová (Sládečková), 11. Šupáková (Laitinen), 17. Ratajová (Ferenčíková), 35. Kociánová (Šupáková), 37. Ratajová (Ferenčíková), 46. Ratajová (Ferenčíková), 51. Ferenčíková (Ratajová), 52. Léblová (Šupáková), 54. Šrotová (Karkošková). Rozhodčí: Martin Both, Vladimír Černín. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:2. Diváci: 72. Střely na branku: 13:40.

Komentář k zápasu

Po mužském derby, které vyhráli hráči Vítkovic nastal čas na souboj ženských celků. Zápas začal lépe pro florbalistky rytíře Vítka. Ty totiž ke konci třetí minuty šly hned do vedení, když si výborně sběhla Denisa Ratajová a její střela rozvlnila síťku ostravské svatyně. Další gólovou radost viděli diváci až v minutě jedenácté. To využila přihrávky Laitinen Ivana Šupáková, která tak navýšila vedení svého celku. Ostravanky se nevzdávaly a v polovině 13. minuty snižovala Barbora Lichnová. Tato branka se ukázala jako první a poslední z holí hráček Bonusie. Do konce první periody ještě navyšovala autorka první vítkovické branky - Denisa Ratajová.

Druhá část hry přinesla další dva góly až ve druhé polovině třetiny, kdy se nejdříve prosadila Klára Kociánová. Tu za minutu a půl doplnila Denisa Ratajová, čímž završila svůj hattrick v tomto utkání.

Posledních dvacet minut se neslo v duchu vítkovických mistryň. Hlavně pro Denisu Ratajovou to byl velmi zajímavý zápas, když ve 46. minutě vsítila svou čtvrtou branku a posunula svůj tým do pětibrankového vedení. Od 50. do 54. minuty padly celkem tři branky do sítě Ostravy. Vše odstartovala Denisa Ferenčíková, kterou za půl minuty napodobila Monika Léblová. Střelecký účet Vítkovic uzavřela tři vteřiny po startu čtyřiapadesáté minuty Lucie Šrotová.

Nejlepší hráčky utkání: Denisa Ratajová (Vítkovice) - Barbora Lichnová (Ostrava)

Ohlasy trenérů

Jakub Robenek: "Kvalitní příprava na neděli. Vítkovicím přeji hodně štěstí do zbytku sezóny."

Jiří Velecký: "Spokojenost s výsledkem a výkonem ve třetí třetině. Ty první dvě jsme se zbytečně dlouho nesoustředili pořádně na hru."

Fotogalerie

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

Kompletní fotogalerie

 
Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři