Ženy po boji porazily Liberec

sobota 21.1.2017 | VG

Až tři rychlé branky v rozmezí od 50. do 52. minuty přinesly florbalistkám FBC ČPP Bystroň Group Ostrava naději na výhru v 18. kole extraligy. V Liberci nakonec zvítězily po boji 5:4.

Ženy po boji porazily Liberec

 

18.kolo, 21.1.2017, 19:00
Liberec
4:5(1:2, 2:0, 1:3)
FBC Ostrava
Liberec: Vokatá – Hubáčková, Koníčková, Dlouhá, Klánová, Loudová, Kabeláková – Dostalíková, Veidlová, Leierová – Pekárková, Kronychová, Plíšková – Horáková, Šamaninová.
FBC Ostrava: Tomšová – Kahánková, Vavrečková, Kotzurová, Skácelová, Jurečková, Kajfoszová – Vrlíková, Šuranyiová, Šablaturová – Nikol Škopková, Pastušková, Lichnová – Káčová, Kapcová.
Branky a nahrávky: 15.Leierová (Dostalíková), 21.Koníčková, 25.Šamanina (Leierová), 59.Dostalíková (Leierová) - 4.Ni.Škopková (Vrlíková), 17.Vavrečková (Ni.Škopková), 50.Vrlíková (Ni.Škopková), 50.Kotzurová (Káčová), 52.Kotzurová (Kapcová). Rozhodčí: Bališ, Varga. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 41.

Komentář k zápasu

"Byl to zápas ve velmi slušném tempu a odpovídající tomu, o co Liberci jde," řekl ostravský trenér Jakub Robenek a připomněl tak fakt, že domácí družstvo usiluje v závěru základní části extraligy o postup do play-off. "Donutili nás vymačkat ze sebe opravdu hodně a jsme rádi, že jsme zápas dokázali otočit," potvrdil Robenek.
Ostravanky sice vyhrály úvodní třetinu 2:1, ale hráčky Liberce ve druhé části skóre dvěma brankami otočily. A blíže k vítězství byly až do rozhodující fáze, tedy do poloviny třetí dvacetiminutovky. To nejprve gólově udeřila Markéta Vrlíková a poté dvakrát po sobě Denisa Kotzurová. Ostravanky tak rázem vedly 5:3. Domácí hráčky dostaly šanci utkání zdramatizovat v samotném závěru, kdy dostaly dvakrát šanci hrát v početní výhodě. Daly ale pouze jen jednu branku, a vítězství si tak odvezlo hostující družstvo.
"Kvalitně jsme potrénovali i oslabení a celkově zápas hodnotím jako výbornou přípravu na play-off," řekl Robenek, jehož svěřenkyně čelily v zápase pětkrát početní převaze. I to ale zvládly a potvrdily své postavení v závěsu za elitní čtyřkou soutěže.

 
Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři